X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Lekceważą prawa konstytucyjne". Giuliani oskarża władze federalne o podwójne standardy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 05:40
Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku i osobisty prawnik Donalda Trumpa, oskarżył w środę władze federalne o niosące znamiona korupcji podwójne standardy. Była to reakcja na przeprowadzone tego dnia rewizje jego domu i biura.
Rudy Giuliani - prawnik i bliski współpracownik Donalda Trumpa
Rudy Giuliani - prawnik i bliski współpracownik Donalda TrumpaFoto: Shutterstock/mark reinstein

W oświadczeniu wydanym za pośrednictwem swojego adwokata Giuliani oskarżył władze federalne o podwójne standardy. Jak argumentował, Departament Sprawiedliwości lekceważy prawa konstytucyjne każdego, kto angażował się w sprawy lub był prawnym obrońcą byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W oświadczeniu zarzuca agentom federalnym zignorowanie podczas rewizji kopii twardych dysków komputera Huntera Bidena. Przypomina, że FBI "zdecydowanie odmówiło" przejęcia tych dysków, kiedy prawnik oferował je przy kilku okazjach.

W opinii Giuliniego syn ówczesnego wiceprezydenta Joe Bidena, Hunter, prowadził z Ukrainą milionowe transakcje biznesowe. Miały one wzbogacać także jego rodzinę.

Giuliani nazwał jednocześnie dochodzenie w sprawie jego kontaktów z Kijowem obłąkańczą reakcją wobec polityki Trumpa.

pap_Giuliani1200.jpg
Prawnicy w Nowym Jorku rozpoczęli dochodzenie. Chcą usunięcia Giulianiego

"Nienawiść napędzała ten nieuzasadniony i nieetyczny atak"

Według stacji Fox News nalot był związany z śledztwem mającym ustalić, czy Giuliani nielegalnie lobbował na Ukrainie na rzecz Trumpa. Obwinia się go o to, że chciał znaleźć dowody przeciwko ówczesnemu kandydatowi na prezydenta Joe Bidenowi i jego syna.

- To oburzające, że ta reakcja wobec polityki Trumpa zaszła tak daleko, że nienawiść napędzała ten nieuzasadniony i nieetyczny atak na (byłego) prokuratora Stanów Zjednoczonych i burmistrza, który zrobił więcej dla obniżenia przestępczości niż praktycznie ktokolwiek inny w historii Ameryki – twierdzi Giuliani w oświadczeniu.

Czytaj także:

Były burmistrz Nowego Jorku zapewnia w nim, że szanuje prawo i może wykazać, że jego postępowanie jako prawnika i obywatela było całkowicie legalne i etyczne. Stawia zarzut o skonfiskowanie mu urządzeń elektronicznych z materiałami objętymi ochroną zgodnie z przywilejem klient-adwokat i innymi gwarancjami konstytucyjnymi.

Podkreśla też, że nakaz przeszukania dotyczy tylko niezarejestrowania się przez niego jako zagranicznego agenta, czemu nie tylko zaprzeczył, lecz zaoferował, że poprzez swojego adwokata Boba Costello wykaże, iż zarzut jest nieprawdziwy. Władze sądownicze z tego nie skorzystały.

ks

Czytaj także

"Największa przebudowa systemu socjalnego w USA od lat 60. XX wieku". Winiarski o planie pomocowym Bidena

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 20:58
- Pakiet wsparcia wydatków na publiczną, darmową edukację i urlopy rodzicielskie ma kosztować budżet 4 bln dolarów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 amerykanista Tomasz Winiarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ameryka rusza naprzód". Przemówienie Bidena z okazji 100 dni urzędowania

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 03:40
W swym pierwszym prezydenckim wystąpieniu w Kongresie przywódca USA Joe Biden ocenił, wskazując m.in. na postęp w walce z koronawirusem, że "Ameryka rusza naprzód". Demokrata przemawiał w przededniu setnego dnia swej prezydentury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent USA: działania Rosji będą miały konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 05:00
- Powiedziałem Władimirowi Putinowi, że nie będziemy dążyć do eskalacji, ale działania Kremla będą miały konsekwencje - podkreślił w przemówieniu w Kongresie prezydent USA Joe Biden. Zadeklarował, że jest gotowy na współpracę z Rosją tam, gdzie jest "wspólny interes".
rozwiń zwiń