X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielkopolskie z najniższą stopą bezrobocia wśród regionów UE. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:18
Województwo wielkopolskie odnotowało najniższą stopę bezrobocia wśród 229 unijnych regionów w czasie pandemii w ubiegłym roku. Wyniosło ono 1,8 procent - tak wynika z danych europejskiego urzędu statystycznego Eurostat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
rating1200.jpg
Agencja S&P nie opublikowała nowego ratingu Polski, ale ocena kredytowa pozostaje bez zmian

Zaraz za województwem wielkopolskim uplasowało się kilka czeskich regionów. W środkowych Czechach bezrobocie wyniosło 1,9 procent, a w południowo-zachodnim regionie bez pracy było 2 procent mieszkańców. Z kolei Praga, czeski region północno-wschodni i południowo-wschodni miały bezrobocie na poziomie 2,3 procent.

Najgorsza sytuacja pod tym względem była w regionie Majota, departamencie zamorskim Francji koło Madagaskaru, gdzie bez pracy było 27,8 procent, kolejne miejsce zajął hiszpański region - Ceuta z bezrobociem 24,5 procent.

Średnia unijna to 7,1 procent. Z zestawienia wynika, że mimo wyzwań związanych z pandemią większość polskich regionów odnotowała poziom bezrobocia poniżej 3,6 procent. Tylko podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie oraz mazowieckie bez Warszawy miały wyższy poziom, ale nieprzekraczający średniej unijnej.

dn

Czytaj także

Eurostat: w ostatnim kwartale 2020 Polska odnotowała największy w UE wzrost zatrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 18:27
W ostatnim kwartale ubiegłego roku Polska odnotowała największy spośród wszystkich państw Unii Europejskiej wzrost zatrudnienia.
rozwiń zwiń