X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Financial Times": Chiny odnotowały spadek ludności. To pierwsza taka sytuacja od półwiecza

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 14:18
Chiny po raz pierwszy od półwiecza odnotowały spadek ludności - pisze "Financial Times" powołując się na źródła znające wyniki przeprowadzonego w ubiegłym roku spisu powszechnego. Tych informacji, które w Chinach do momentu oficjalnej publikacji uznawane są za wrażliwe, nie komentują władze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Agencja Forum

Jeśli informacje "Financial Times" potwierdzą się, będą miały duże znaczenie dla struktury demograficznej Chin i chińskiej gospodarki.

chiny free 1200
"Pogoń za Stanami Zjednoczonymi przyśpieszyła". Marek Zuber o gospodarce Chin

W ostatnich latach Chiny odeszły od polityki jednego dziecka, jednakże całkowicie nie zniesiono ograniczeń dotyczących liczby potomstwa. Według danych oficjalnych, w 2010 roku kiedy przeprowadzono poprzedni spis powszechny, w Chinach mieszkało 1,34 mld osób. Według ówczesnych prognoz, w 2020 roku miało być o 80 mln Chińczyków więcej.

Posłuchaj
00:49 sajewicz.mp3 Chiny: po raz pierwszy od półwiecza spadła liczby ludności. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Wyniki spisu powszechnego z 2020 roku na razie nie zostały jednak oficjalnie upublicznione. Zdaniem analityków, jeśli informacje o zmniejszaniu się liczby mieszkańców Chin potwierdzą się, będzie to miało negatywny wpływ na chińskie PKB.

Oczekuje się, że w najbliższym czasie w Chinach całkowicie zniesione zostaną ograniczenia w liczbie potomstwa oraz wprowadzone zostaną nowe regulacje
dotyczące wieku emerytalnego.

kp

Czytaj także

"Poznać, podziękować, słuchać, iść za Partią". 100. lecie KPCh z udziałem chińskich katolików

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 13:30
W Chinach trwają obchody 100. rocznicy powstania partii komunistycznej, która od 70 lat rządzi tym krajem. Tegoroczne uroczystości odbywają się pod hasłem "Poznać, podziękować, słuchać, iść za Partią". Uczestniczą w nich także katolicy, zwłaszcza biskupi i księża z kontrolowanego przez władze Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich (PSKCh), a także wyznawcy innych religii w tym państwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska zaostrzy kurs wobec Chin? Wiceszef KE zapowiada nową regulację

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 11:59
 - W przyszłym tygodniu Komisja Europejska zaproponuje nowy instrument legislacyjny, który pozwoli na wykluczanie z zamówień publicznych zagranicznych firm wspieranych przez państwo - ujawnił w poniedziałkowej rozmowie z Politico wiceszef KE Valdis Dombrovskis. Na takiej regulacji mogą stracić przede wszystkim Chiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny opublikowały mapy kontrolowanych przez Japonię spornych wysp. Rząd w Tokio odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:35
Chińskie ministerstwo opublikowało mapy topograficzne kontrolowanych przez Japonię wysp, do których Pekin rości sobie pretensje. Rząd w Tokio poinformował tymczasem o wtargnięciu chińskich łodzi na wody terytorialne Japonii - podały we wtorek japońskie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia zaniepokojona działaniami chińskiego wojska w regionie. Pekin protestuje

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:31
Japońskie MSZ w dorocznym raporcie dyplomatycznym wyraziło zaniepokojenie wzrostem aktywności wojskowej Chin na Morzu Wschodniochińskim i Morzu Południowochińskim. Pekin protestuje i oskarża Tokio o wyolbrzymianie zagrożenia ze strony Chin.
rozwiń zwiń