X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd w Rosji ograniczył działalność fundacji związanych z Nawalnym. Zareagował szef dyplomacji UE

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 16:09
Szef unijnej dyplomacji skrytykował decyzję moskiewskiego sądu, który ograniczył działalność organizacji związanych z liderem opozycji Aleksiejem Nawalnym. 
Protesty w obronie Aleksieja Nawalnego
Protesty w obronie Aleksieja Nawalnego Foto: Shutterstock/NickolayV

"To wbrew międzynarodowym zobowiązaniom Rosji. Wzywam rosyjskie władze do ponownego rozważenia ostatnich decyzji i zakończenia systematycznych łamania praw podstawowych" - napisał na Twitterze szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

Moskiewski Sąd Miejski ograniczył we wtorek działalność, założonych przez Aleksieja Nawalnego, Fundacji Walki z Korupcją (FBK) i Fundacji Obrony Praw Obywateli (FZPG) do czasu podjęcia decyzji o tym, czy uznać je za organizacje ekstremistyczne.

Czytaj więcej
nawalny free 663.jpg
"Zakaz niektórych działań". Sąd w Moskwie ograniczył działalność fundacji Nawalnego

Dyrektor FBK Iwan Żdanow powiedział, że FBK nie będzie podejmować w związku z tą decyzją żadnych działań. - To nie wstrzymanie działalności, tylko zakaz niektórych działań. Dokładnie zakazy przestudiowaliśmy, z wniosku. Nawet sformułowane zostały niezdarnie. Nie zamierzamy uwzględniać ich w swojej działalności - oznajmił.

jp

Czytaj także

Policja i prokuratura zastraszają rosyjskich intelektualistów. Krytykowali politykę Kremla

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 07:28
W Moskwie zwolennicy opozycji są karani grzywnami lub aresztami administracyjnymi za udział w akcji „Wolność dla Nawalnego”. Demonstracje pod takim hasłem odbyły się 21 kwietnia. 
rozwiń zwiń