X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostry głos szefa NATO. Wzywa Rosję do wycofania wszystkich wojsk z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 20:21
Sekretarz generalny NATO wezwał Rosję do wycofania wszystkich wojsk skoncentrowanych wokół Ukrainy i na jej terytorium. Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz Północnoatlantycki z zadowoleniem przyjął wycofanie przez Moskwę części wojsk, ale czeka na kolejne decyzje.
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg Foto: nato.int

Szef Sojuszu mówił, że napięcie przy granicy i na nielegalnie zaanektowanym Krymie zostało zmniejszone, ale to nie kończy problemu i konfliktu zbrojnego. Podkreślił, że nadal niepokoi agresywne zachowanie Rosji i naruszenie integralności terytorialnej oraz suwerenności Ukrainy.

Czytaj więcej
Rosja żołnierze FORUM 1200.jpg
Wojska rosyjskie wycofują się z obszaru granicy z Ukrainą. Doradca prezydenta: presja NATO i UE odniosła efekt

- Będziemy monitorować sytuację i rozwój wydarzeń bardzo uważnie. Oczekujemy, że Rosja zakończy koncentrację wojsk na Ukrainie i wokół niej - podkreślił Jens Stoltenberg.

Posłuchaj
00:54 11045423_1.mp3 NATO wzywa Rosję do wycofania wszystkich wojsk z Ukrainy i terenów wokół niej. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Sprawa Czech

Na konferencji prasowej szef Sojuszu był również pytany o doniesienia z Czech, że to rosyjscy agencji GRU stali za atakiem na skład amunicji w 2014 roku.

Sekretarz generalny uchylił się od odpowiedzi na pytanie czy jest możliwe w geście solidarności z Czechami wycofanie akredytacji rosyjskim dyplomatom z misji przy Sojuszu, tak jak było to po ataku chemicznym w angielskim mieście Salisbury trzy lata temu.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: w sprawie Ukrainy Zachód, zamiast ciężkich sankcji, ma słowa

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 09:19
W sprawie Ukrainy Zachód nie wychodzi z ciężkimi sankcjami wobec Rosji, mówienie o wartościach, o prawach człowieka, o prawie do suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, to są tylko słowa - podkreślił we wtorek europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Soloch: nie możemy odetchnąć z ulgą tylko dlatego, że Rosja wycofała część wojsk

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 09:29
- Mamy do czynienia z sytuacją, która będzie wymagała czujności co najmniej przez najbliższe miesiące - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń