X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: apel wojskowych wzywających do obrony kraju. Ostrzegają m.in. przed islamizmem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:00
20 emerytowanych generałów opublikowało tekst, w którym ostrzegają przed wojną domową i wzywają polityków do podjęcia działań, aby jej uniknąć. Pod apelem podpisało się stu oficerów i ponad tysiąc żołnierzy. Teraz francuski rząd chce ukarać wojskowych za wystosowanie apelu o "ratowanie Francji przed upadkiem". 
Muzułmanie protestujący przeciwko polityce Emmanuela Macrona
Muzułmanie protestujący przeciwko polityce Emmanuela MacronaFoto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH
terroryzm 1200 free
"Istnieje związek między imigracją a terroryzmem". Francuska prawica domaga się zaostrzenia kontroli granic

Minister obrony narodowej Florence Parly poinformowała, że jej resort odnajdzie i ukarze żołnierzy, którzy podpisali się pod apelem opublikowanym w prawicowym tygodniku "Valeurs Actuelles".

Czytaj także:

Posłuchaj
00:56 11044772_1.mp3 Francja: rząd chce ukarać wojskowych za apel, w którym ostrzegają przed wojną domową - relacja Stefana Foltzera (IAR)

Szefowa resortu potępiła także reakcję liderki skrajnej prawicy Marine Le Pen, która zachęciła wojskowych do poparcia jej partii. - To obraza dla armii i błąd polityczny - skrytykowała minister Parly.

shutterstock emmanuel macron free 1200.jpg
Rośnie przemoc i przestępczość we Francji. Macron: państwo musi mieć możliwość kontrolowania swoich granic

Wcześniej oburzenie wyrazili politycy lewicy, którzy uznali, że autorzy tekstu grożą przeprowadzeniem puczu.

"Francji zagraża kilka śmiertelnych niebezpieczeństw" - napisali generałowie w apelu skrytykowanym przez władze. Wojskowi wezwali polityków do egzekwowania prawa, aby ratować kraj przed islamizmem, antyrasizmem, przemocą i nienawiścią.

"Nie ma już czasu na zwlekanie, bo chaos ten skończy się wojną domową, a ofiary - za które będziecie odpowiedzialni - będą liczone w tysiącach" - ostrzegli generałowie. Byli dowódcy zapewnili, że są gotowi wesprzeć polityków, którzy podejmą patriotyczne działania.

pb

Czytaj także

Muzułmanin, który zabił Żydówkę nie zostanie osądzony. Protest Francuzów w centrum Paryża

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 21:45
Tysiące osób wyszły na ulicę w Paryżu i większych francuskich miastach, by zaprotestować przeciwko decyzji francuskiego sądu najwyższego - Sądu Kasacyjnego. Zdecydował on, by nie sądzić mężczyzny, który w 2017 roku zamordował Sarę Halimi, nauczycielkę pochodzenia żydowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diecezja wsparła finansowo budowę meczetu. Oburzenie części katolików we Francji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:49
Według arcybiskupa Tours Vincenta Jordy wsparcie finansowe stanowiło rekompensatę za pomoc muzułmanów sprzed lat. Część środowisk katolickich we Francji wyraziło jednak oburzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie możemy wykluczać muzułmanów z ewangelizacji". We Francji trwają nawrócenia na chrześcijaństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 06:59
- Nie możemy wykluczać z ewangelizacji muzułmanów. Oni też mają prawo usłyszeć orędzie o zbawieniu – mówi 34-letnia Nadia Piccarreta, konwertytka z islamu, która obecnie uczy katechezy we francuskich szkołach.
rozwiń zwiń