X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apel Polski przyniósł skutek. PE interweniuje ws. broni chemicznej zatopionej na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 12:47
Europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą Unię Europejską do działania, by oczyścić Morze Bałtyckie z wraków statków i broni chemicznej z okresu II wojny światowej.
Morze Bałtyckie
Morze BałtyckieFoto: shutterstock.com

Dokument, którego pomysłodawcami byli deputowani Kosma Złotowski i Anna Fotyga, poparło 660 europosłów, przy 8 głosach sprzeciwu i 25 wstrzymujących się.

- Parlament Europejski, przyjmując tę rezolucję, potwierdził, że problem broni chemicznej zalegającej na dnie Bałtyku ma wymiar międzynarodowy i może zostać rozwiązany tylko dzięki współpracy rządów krajowych, Unii Europejskiej i NATO - skomentował europoseł Kosma Złotowski.

Podkreślił, że potrzebne jest finansowe wsparcie i badania nad technologiami bezpiecznego usuwania i utylizacji szkodliwych substancji z dna morskiego.

Europoseł dodał, że przez długi czas Polska czy kraje bałtyckie były zmuszone same szukać rozwiązań, mimo że zanieczyszczenie Bałtyku było efektem decyzji politycznych aliantów i działań wojsk okupujących nasz region.

- To właśnie Rosja i Niemcy ponoszą największą odpowiedzialność za obecny stan rzeczy i to od tych rządów oczekujemy większego zaangażowania. Morze Bałtyckie ma ogromny potencjał ekonomiczny, który nie może być w pełni wykorzystany bez oczyszczenia dna z amunicji, wraków pełnych paliwa czy zbiorników z bronią chemiczną - podkreślił Kosma Złotowski.

Czytaj także:

Zadowolenie z przyjęcia rezolucji wyraziła też europoseł Anna Fotyga. - Rezolucja zawiera wszystkie postulaty, o które zabiegaliśmy. Wiem, że Komisja Europejska, w której od dłuższego czasu interweniujemy, przygotowuje studium mające kompleksowo odpowiedzieć na nasze apele, w tym zmapować zatopioną broń chemiczną, skoordynować działania i procedury reagowania, wypracować najlepsze metody usuwania niewybuchów - powiedziała Anna Fotyga.

nt

Czytaj także

Skąd kryzys szczepionkowy UE? Wróblewski: Unia nie miała wcześniej doświadczenia w takich negocjacjach

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 14:35
- Unia Europejska nigdy nie miała doświadczeń, jeżeli chodzi o procedury negocjowania z firmami farmaceutycznymi. Mimo wcześniejszych postulatów Niemiec, Francji, Holandii, które mówiły, że lepiej, jeśli ten program będzie koordynowany przez odpowiednie władze w poszczególnych państwach, kraje, które są słabsze, wspomagane były przez silniejsze, czyli łączono się w takie pakiety: Niemcy z Polską, czy Holandia z Hiszpanią, żeby to było zarządzane przez najbardziej sprawne i doświadczone ekipy, które się tym zajmują - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Broń chemiczna i konwencjonalna na dnie Bałtyku. Europosłowie domagają się od KE pilnych działań

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:45
Europosłowie domagają się od Komisji Europejskiej pilnych działań w sprawie neutralizacji i likwidacji niewybuchów i broni chemicznej, które zalegają na dnie Bałtyku. Z inicjatywy europosłanki Anny Fotygi list w tej sprawie został wysłany do przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy tu rodzaj schizofrenii". Saryusz-Wolski o polityce zagranicznej UE

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 08:00
- Debata o Rosji w Parlamencie Europejskim będzie ostra, bo oburzenie jest duże. Niestety tylko czysto werbalne, nie idą za nim działania, czyli pogłębienie sankcji - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń