X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisarz UE z wizytą w Polsce. Wśród tematów rozmów COVID-19 i Partnerstwo Wschodnie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 05:56
Współpraca z krajami Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich będą tematami wizyty w Polsce komisarza do spraw sąsiedztwa i rozszerzenia, która rozpocznie się po południu. Przed odlotem do Warszawy Oliver Varhelyi w rozmowie z brukselską korespondentką Beatą Płomecką podkreślił, że Polska jest kluczowym graczem w regionie jeśli chodzi przede wszystkim o sprawy Wschodu.
Gmach Komisji Europejskiej w Brukseli
Gmach Komisji Europejskiej w BrukseliFoto: sashk0/shutterstock

szczepionki 1200 shutterstock.jpg
Kolejna dostawa szczepionek firmy Pfizer już w Polsce. Kuczmierowski: to prawie 1,3 mln dawek

Posłuchaj
00:53 plomecka-spec .mp3 Komisarz UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia złoży wizytę w Polsce. Głównymi tematami rozmów będą współpraca z krajami Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich - relacja Beaty Plomeckiej (IAR)

Rozmowy o szczepionkach i Partnerstwie Wschodnim

Rozmowy w Polsce mają dotyczyć unijnej pomocy dla krajów zza wschodniej granicy w czasie pandemii, w tym o przekazaniu szczepionek. - Chciałbym przekonać moich polskich kolegów, by mi pomogli dostarczyć szczepionki bardzo szybko, na wzór tego co Komisja zrobiła we współpracy z Austrią dla państw Bałkanów Zachodnich - powiedział Polskiemu Radiu unijny komisarz.


opr. Johns Hopkins University

Rozmowy mają dotyczyć także programu odbudowy gospodarczej po pandemii dla krajów Partnerstwa Wschodniego. - Odbudowa musi być na tyle silna, by można było usunąć wszelkie słabości. Bo gospodarcze słabości tworzą słabe punkty w sprawach politycznych i bezpieczeństwa - dodał komisarz.

Czytaj także: 

Oliver Varhelyi ma także rozmawiać z przedstawicielami polskich władz na temat planu gospodarczego dla demokratycznej Białorusi. To pomysł Polski poparty jesienią ubiegłego roku przez unijnych przywódców. Program miała przygotować Komisja Europejska. - Pracujemy nad szczegółowym planem, ale nie możemy być źle zrozumiani, że gotowi jesteśmy zaoferować plan gospodarczy i inwestycyjny dla obecnej Białorusi. Ponieważ tego nie zrobimy. To, co moglibyśmy zaoferować, to musi być wiarygodna oferta, ale dla demokratycznej Białorusi - dodał komisarz.


mbl

Czytaj także

Szef dyplomacji UE: relacje z Rosją są coraz bardziej napięte

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:30
Kontakty z Moskwą są jednym z głównych tematów poniedziałkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów, która rozpoczęła się przed godz. 10.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraje UE uzgodniły specyfikacje techniczne paszportów szczepień

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 12:38
Unijne kraje zrobiły kolejny krok na drodze do stworzenia certyfikatów szczepień, które mają ułatwić podróżowanie bez konieczności poddawania się kwarantannie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 maja szczyt UE w Brukseli. Datę potwierdził rzecznik szefa Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 17:30
Rzecznik szefa Rady Europejskiej poinformował, że 25 maja odbędzie się szczyt w Brukseli z udziałem unijnych przywódców. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Planowane tematy to klimat oraz relacje z Rosją.
rozwiń zwiń