X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Potępiamy ten godny ubolewania akt agresji". Państwa V4 deklarują pełną solidarność z Czechami

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 15:20
Premierzy Polski, Węgier i Słowacji wyrazili pełną solidarność z Czechami w związku z udziałem rosyjskich agentów wywiadu wojskowego w działaniach prowadzących do eksplozji w składzie amunicji we Vrběticah w 2014 r. Oświadczenie o takiej treści opublikowano na stronie kancelarii premiera.
Premierzy państw V4 potępili bezprawne i brutalne działania rosyjskich agentów wywiadu
Premierzy państw V4 potępili "bezprawne i brutalne działania rosyjskich agentów wywiadu"Foto: twitter.com/@GrupaV4
1200_Morawiecki_TT.png
"W obliczu zagrożeń musimy działać solidarnie". Premier o pilnym spotkaniu V4

"Potępiamy ten kolejny godny ubolewania akt agresji i naruszenia prawa międzynarodowego dokonany przez Rosję na europejskiej ziemi, jak również nieproporcjonalne środki podjęte przez Rosję w odpowiedzi na całkowicie uzasadnioną decyzję Republiki Czeskiej o wydaleniu 18 rosyjskich oficerów wywiadu z jej terytorium i oferujemy Czechom nasze wsparcie dyplomatyczne i konsularne" - napisali szefowie rządów trzech państw.

Czytaj także:

Dodali, że - wraz z premierem Czech - zdecydowanie potępiają "bezprawne i brutalne działania rosyjskich agentów wywiadu". "Nie pozwolimy, aby te działania podzieliły Europę. Państwa Grupy Wyszehradzkiej są zdeterminowane, by wspólnie z innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej podjąć działania na rzecz wzmocnienia naszej odporności" - zaznaczono w oświadczeniu.

duda 1200.jpg
Prezydent: reakcja władz czeskich wobec Rosji jest całkowicie zrozumiała

17 kwietnia Czechy poinformowały o wydaleniu z kraju 18 pracowników ambasady Federacji Rosyjskiej w Pradze, którzy zostali zidentyfikowani jako oficerowie rosyjskich służb specjalnych. Dowody uzasadniały podejrzenie udziału oficerów rosyjskiego wywiadu wojskowego w eksplozji składów amunicji w 2014 r. W wyniku wybuchu zginęły dwie osoby.

W ramach retorsji rosyjskie MSZ uznało 20 pracowników ambasady Republiki Czeskiej w Moskwie za osoby niepożądane i nakazało im opuścić kraj.

pb

Czytaj także

Dr Lukáš Vomlela: możemy być świadkami eskalacji w relacjach czesko-rosyjskich

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 11:05
- Relacje czesko-rosyjskie, pod pewnymi względami, były napięte już od dłuższego czasu. Jednak punktem zwrotnym był raport o eksplozji w składzie amunicji. Był to wielki szok dla czeskiego społeczeństwa. (...) Oburzenie jest bardzo duże, opinia publiczna jest po stronie reakcji czeskiego rządu - powiedział dr Lukáš Vomlela, Instytut Administracji Publicznej i Polityki Regionalnej, Uniwersytet Śląski, Wydział w Opawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski ślad ws. eksplozji na Morawach. Prezydent Czech oczekuje "dokładnego zbadania sprawy"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 13:41
Prezydent Czech Milosz Zeman powiedział, że do sprawy wybuchów w składzie amunicji we Vrbieticach należy do podejść bez histerii i spekulacji. Czeski kontrwywiad łączy eksplozje sprzed siedmiu lat z działaniami rosyjskiego wywiadu wojskowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski ślad ws. eksplozji na Morawach. Prezydent Czech oczekuje "dokładnego zbadania sprawy"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 13:57
Prezydent Czech Milosz Zeman powiedział, że do sprawy wybuchów w składzie amunicji we Vrbieticach należy do podejść bez histerii i spekulacji. Czeski kontrwywiad łączy eksplozje sprzed siedmiu lat z działaniami rosyjskiego wywiadu wojskowego.
rozwiń zwiń