X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stany Zjednoczone na liście "krajów nieprzyjaznych" Rosji. To wynik dekretu Putina

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 17:40
- Na liście "krajów nieprzyjaznych" Rosji są Stany Zjednoczone. Lista takich krajów jest tworzona przez władze rosyjskie - powiedziała rzecznik MSZ w Moskwie Maria Zacharowa. Ambasady krajów "nieprzyjaznych" nie będą mogły zatrudniać Rosjan.
23 kwietnia prezydent Rosji podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na nieprzyjazne działania innych państw
23 kwietnia prezydent Rosji podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na "nieprzyjazne działania innych państw"Foto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ/KREMLIN POOL/SPUTNIK
kreml rosja moskwa free shut 1200.jpg
W Rosji powstaje lista "państw nieprzyjaznych". Putin podpisał już dekret

Zacharowa, która wypowiadała się na temat listy "krajów nieprzyjaznych" w telewizji Rossija 24, oświadczyła, że "cała ta historia rozpoczęła się od kolejnej odsłony nieprzyjaznych działań USA". Dodała następnie: "jak mogę potwierdzić, na liście figurują USA".

Czytaj także:

23 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na "nieprzyjazne działania innych państw", który ogranicza możliwość zatrudniania przez ambasady i konsulaty takich krajów obywateli Rosji. Putin polecił, by listę "nieprzyjaznych" krajów określił rząd Rosji.

Tłem dla tej decyzji jest skandal dyplomatyczny pomiędzy Rosją i Czechami, które wydaliły 18 dyplomatów rosyjskich, na co Moskwa odpowiedziała zminimalizowaniem personelu ambasady czeskiej w Pradze. Zacharowa informowała wcześniej, że Rosja zabroniła Czechom zatrudniania obywateli Rosji w ambasadach tych państw w Moskwie. Analogiczny zakaz otrzymały Stany Zjednoczone.

pb

Czytaj także

Do Rosji powraca cenzura. Koniec z niezależną działalnością popularno-naukową

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 11:12
W Rosji działalność popularno-naukowa będzie kontrolowana przez państwo. Rosyjski rząd przygotował przepisy wykonawcze, które zakazują prowadzenia wykładów, odczytów, spotkań, a także publikowania materiałów w internecie bez zgody odpowiednich instytucji. Przeciwko nowemu prawu wystąpili naukowcy Rosyjskiej Akademii Nauk i działacze instytucji kulturalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja wycofywała wojska z granicy z Ukrainą. "Presja natowska i unijna odniosła efekt"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 13:44
Presja natowska i unijna odniosła efekt; widzimy, że sytuacja się stabilizuje - podkreślił w niedzielę doradca prezydenta Paweł Sałek w odniesieniu do wycofywania rosyjskich wojsk z obszaru w pobliżu granicy z Ukrainą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Biden-Putin coraz bardziej prawdopodobny. Wiemy, kiedy miałoby dojść do spotkania

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 16:19
Doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow powiedział w niedzielę, że spotkanie Władimira Putina z prezydentem USA Joe Bidenem może odbyć się w czerwcu. Rozpatrywanych ma być według niego kilka potencjalnych dat.
rozwiń zwiń