X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wkrótce nie będziemy mieli kogo leczyć". Apel lekarzy do głodującego 95 dzień Aleksieja Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 09:35
Lekarze opiekujący się Aleksiejem Nawalnym apelują do niego o przerwanie protestu głodowego. W ich ocenie głodówka weszła w fazę, która zagraża jego życiu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Albert Zawada

Opozycjonista jest przetrzymywany w kolonii karnej, gdzie od 31 marca protestuje nie przyjmując pokarmów. Wcześniej jego adwokaci informowali, że ma kłopoty z sercem, nerkami i kręgosłupem. 

shutterstock_navalny free 1200.jpg
Pogarsza się stan zdrowia Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista trafił do "szpitala"

Pod apelem do Aleksieja Nawalnego podpisała się między innymi szefowa "Sojuszu Lekarzy" Anastazja Wasiliewa oraz trzech specjalistów - neurolog, kardiolog i anestezjolog. Autorzy apelu podkreślają, że konieczne jest kompleksowe zbadanie Aleksieja Nawalnego, żeby można było wdrożyć odpowiednie leczenie.

Lekarze współpracujący z politykiem podkreślają, że ich "głównym zadaniem jest ratowanie życia i zdrowia pacjenta". - Jeśli głodówka będzie kontynuowana, nawet przez krótki okres, to z przykrością stwierdzamy, że wkrótce nie będziemy mieli kogo leczyć - podkreślają autorzy apelu.

Posłuchaj
00:44 relacja macieja jastrzebskiego.mp3 Lekarze opiekujący się Aleksiejem Nawalnym apelują do niego o przerwanie protestu głodowego. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Aleksiej Nawalny podjął protest głodowy, ponieważ w kolonii karnej odmówiono mu kontaktu z lekarzami i codziennie poddawano go torturom.

nt

Czytaj także

Rosyjska opozycjonistka Lubow Sobol skazana na rok prac poprawczych

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:59
Kobieta od stycznia przebywa w areszcie domowym, czekając na proces w sprawie nawoływania do udziału w nielegalnym zgromadzeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski apel ws. pomocy lekarskiej dla Nawalnego. Wspólne oświadczenie krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 18:02
Unia Europejska zaapelowała do Rosji o zapewnienie Aleksiejowi Nawalnemu pomocy lekarskiej. Oświadczenie w tej sprawie w imieniu 27 krajów opublikował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Komentarz zamieściła na Twitterze także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Presję w tej sprawie wywiera również Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli umrze, Rosja poniesie konsekwencje". Biały Dom ostrzega Moskwę ws. Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 05:42
Biały Dom ostrzega Moskwę przed konsekwencjami ewentualnej śmierci Aleksieja Nawalnego.
rozwiń zwiń