X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ambitne deklaracje podczas szczytu klimatycznego. Biden: USA w 10 lat o połowę zmniejszą emisję CO2

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 21:32
Znaczące kroki w walce z ociepleniem klimatu zapowiedział prezydent Joe Biden. Rozpoczynając wirtualny szczyt klimatyczny, amerykański prezydent zadeklarował zmniejszenie przez Stany Zjednoczone emisji gazów cieplarnianych o połowę do końca dekady. Ideę zorganizowania szczytu pochwalił papież Franciszek.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w szczycie klimatycznym zorganizowanym przez Joe Bidena
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w szczycie klimatycznym zorganizowanym przez Joe BidenaFoto: Jakub Szymczuk / KPRP / prezydent.pl
szczyt klimatyczny pap 1200.jpg
Trwa amerykański szczyt klimatyczny. Światowi przywódcy zadeklarowali współpracę przeciwko ociepleniu klimatu
Posłuchaj
00:53 Szczyt klimatyczny Wałkuski IAR.mp3 Przywódcy państw deklarują współpracę w walce z ociepleniem klimatu. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Ograniczenie emisji przez Stany Zjednoczone o połowę to bardzo ambitny cel, bardziej ambitny niż przyjęty za czasów Baracka Obamy. Prezydent Joe Biden przekonywał jednak, że zagrożenie jest tak poważne, że należy podjąć daleko idące kroki. Joe Biden zachęcał inne kraje, by poszły śladem Ameryki. - Kraje, które teraz podejmą śmiałe kroki, by stworzyć przemysł przyszłości, odniosą korzyści z nadchodzącego boomu czystej energetyki - mówił Biden.

Czytaj również:

Nowe cele klimatyczne w wielu państwach

Duda PAP-1200.jpg
Prezydent: do 2030 roku chcemy 30 proc. energii elektrycznej produkować z OZE

Podczas szczytu kilka krajów ogłosiło nowe cele klimatyczne: Japonia zapowiedziało redukcję emisji o 46% w stosunku do 2005 roku, a Kanada o 40-45%. Biorący udział w szczycie prezydenci Chin Xi Jinping i Rosji Władimir Putin zapowiedzieli współpracę ze społecznością międzynarodową w walce z ociepleniem klimatu. Żaden z nich nie wspomniał o spornych punktach w relacjach za Stanami Zjednoczonymi.

Papież Franciszek, który przemawiał do uczestników szczytu z Watykanu, powiedział, że środowisko jest darem od Boga, który należy przekazać następnym pokoleniom. Papież określił szczyt przywódców w sprawie Klimatu mianem wspaniałej idei i życzył sukcesu jego uczestnikom.

jmo

Czytaj także

Twitter blokuje konserwatywnego aktywistę. To on ujawnił propagandę CNN przy wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 11:07
Społecznościowy gigant Twitter zablokował konto Jamesa O'Keefe, założyciela grupy Project Veritas. Organizacja w ostatnim czasie opublikowała wypowiedzi jednego z dyrektorów stacji CNN, który przyznał, że w trakcie kampanii wyborczej jego sieć produkowała "propagandę" mającą na celu pokonanie prezydenta Donalda Trumpa podczas wyborów w 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nie zadeklarowałbym, że osiągniemy neutralność klimatyczną szybciej niż UE

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:23
Polska nie będzie neutralna klimatycznie szybciej niż Unia Europejska - ocenił prezydent Andrzej Duda w przeddzień międzynarodowego szczytu klimatycznego. Polski prezydent będzie jednym z 40 światowych przywódców, którzy dziś i jutro wezmą w udział w wirtualnym wydarzeniu organizowanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena.
rozwiń zwiń