X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjski atak na czeską fabrykę. Przewodniczący największych grup w PE apelują o solidarność i silną odpowiedź UE

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:47
Przewodniczący największych grup w Parlamencie Europejskim zaapelowali o solidarność i skoordynowaną, silną odpowiedź Unii na rosyjski atak na czeską fabrykę. Pod apelem podpisali się liderzy chadeków, socjalistów, liberałów, zielonych i konserwatystów.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com
praga protesty pap 1200 .jpg
Atak na czeski skład amunicji. "Spiegel" pisze o zaangażowaniu agentów GRU

Władze w Pradze poinformowały przed kilkoma dniami, że mają uzasadnione podejrzenia dotyczące udziału rosyjskich służb w wybuchach w składzie amunicji na Morawach w 2014 roku.


Posłuchaj
00:47 liderzy największych grup apelują o solidarność ws rosyjskiego ataku na czeską fabrykę.mp3 Liderzy największych grup apelują o solidarność ws. rosyjskiego ataku na czeską fabrykę - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Przewodniczący pięciu frakcji napisali w oświadczeniu, że są zaszokowani doniesieniami o tym, że za wybuchami stali rosyjscy agenci wywiadu wojskowego GRU. Ci sami, którzy próbowali otruć w angielskim mieście Salisbury byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala przed trzema laty. Podkreślili, że to kolejny atak osób powiązanych z Rosją na suwerenne terytorium Unii Europejskiej.

"Niedopuszczalny akt wrogości"

"To pokazuje jak niepokojąco daleko posunie się Rosja, by osłabić Europę i potwierdza niebezpieczne i wrogie zachowanie rosyjskiego rządu" - brzmi fragment oświadczenia.

cz amba mid-epa09144823_2 1200.jpg
Szefowie MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej: wyrażamy solidarność z ostatnimi działaniami podjętymi przez Czechy

Czytaj także: 

Przewodniczący pięciu grup napisali również, że atak z udziałem rosyjskich służb wywiadowczych GRU na Europejczyków w jakimkolwiek kraju członkowskim musi być postrzegany jako poważny zamach na całą Unię. "To niedopuszczalny akt wrogości" - skomentowali przewodniczący pięciu frakcji. Podkreślili, że solidaryzują się z Czechami i wezwali wszystkie unijne kraje, by okazały solidarność zatwierdzając zdecydowane, wspólne, konkretne działania wobec Rosji w odpowiedzi na atak.

pg

Czytaj także

"Dla UE to dyplomatyczna katastrofa". Guzy o wizycie Borrella w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 17:30
- Nie chodzi tu o kwalifikacje samego Borrella i jego umiejętności przeciwstawienia się na konferencji prasowej takiemu wytrawnemu graczowi jak Ławrow. To nauczka dla całej dyplomacji europejskiej i odpowiedzialnych za nią polityków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja wydala 20 czeskich dyplomatów. To odpowiedź na wcześniejsze działania Czech

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 21:14
Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych ogłosiło 20 czeskich dyplomatów osobami niepożądanymi i nakazało im opuszczenie terytorium Rosji w ciągu 24 godzin. To odpowiedź Moskwy na wcześniejszą decyzję Pragi.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja na granicy Ukrainy. Beata Kempa: realizuje się scenariusz, o którym mówił śp. Lech Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 07:40
- Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wojna na Ukrainie ciągle się tli. Teraz następuje eskalacja, ma miejsce scenariusz, przed którym ostrzegał w Gruzji śp. Lech Kaczyński - powiedziała europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa o gromadzeniu się rosyjskich wojsk przy granicach z Ukrainą.
rozwiń zwiń