X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Metalowe ogrodzenia w centrach rosyjskich miast. Służby zabezpieczają się przed protestami ws. Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:41
W centrum dwóch metropolii, Moskwy i Petersburga, a także niektórych mniejszych miast Rosji, na głównych placach służby miejskie ustawiły metalowe ogrodzenia. Place te mają być w środę wieczorem miejscem protestów w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/teh_z1b

W Moskwie metalowe barierki ustawiono na Placu Maneżowym nieopodal Kremla. Uzasadnieniem są względy bezpieczeństwa: w środę w południe w sali Maneżu wystąpi z orędziem do parlamentu prezydent Władimir Putin. W Petersburgu przegrodzono częściowo Plac Pałacowy, przed budynkiem Ermitażu. Barierki rozstawione zostały także przy głównej arterii miasta - Newskim Prospekcie.

shutterstock biały dom free 1200.jpg
Biały Dom ostrzega: jeśli Aleksiej Nawalny umrze, Kreml musi liczyć się z konsekwencjami

Władze Moskwy nie wydały zezwolenia na demonstrację, którą na środę wieczór zapowiedzieli współpracownicy Nawalnego. Przy czym, merostwo, choć nie wspomniało, iż jest to akcja w obronie Nawalnego, upubliczniło jej czas i miejsce. Poinformowało, że "zgromadzenie publiczne z udziałem do 100 tysięcy osób" odbędzie się na Placu Maneżowym o godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 czasu polskiego).

Czytaj również:

Publikacja informacji o dacie i miejscu demonstracji odbywającej się bez zezwolenia może być w Rosji potraktowana jako wezwanie do udziału w takiej akcji. Państwowy regulator internetu i mediów, urząd Roskomnadzor, zażądał od serwisu YouTube usunięcia wideo zapowiadającego środowe protesty.

Demonstracje w obronie Nawalnego

W Jekaterynburgu i Czelabińsku władze lokalne poinformowały o zamknięciu głównych ulic, powołując się na próby przed defiladami z okazji Dnia Zwycięstwa, obchodzonego w Rosji 9 maja. W Kostromie zaś władze zapowiedziały, że na placach i skwerach przez najbliższych kilka dni trwać będzie zabezpieczanie terenów przed kleszczami.

Czytaj także:

Współpracownicy Nawalnego, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim, zwołali demonstracje w jego obronie, uzasadniając je pogarszającym się stanem opozycjonisty. Ostrzegli, że ma on problemy z sercem i nerkami i że może umrzeć w każdej chwili.

Protesty zwolenników opozycjonisty zbiegną się z orędziem Putina do Zgromadzenia Federalnego (połączonych izb parlamentu) zaplanowanym na południe (godz. 11 czasu polskiego). Rosyjski prezydent w dorocznym orędziu zwykle mówi o głównych kierunkach polityki wewnętrznej i zagranicznej. Tematem tegorocznego wystąpienia będzie, jak zapowiadał Kreml, ożywienie gospodarki w kontekście pandemii koronawirusa.

W styczniu i lutym br., po aresztowaniu Nawalnego, odbyły się w miastach Rosji demonstracje w jego obronie, które zakończyły się masowymi zatrzymaniami i sprawami karnymi. Adwokat Paweł Czykow powiedział niezależnemu radiu Echo Moskwy, że ponad stu adwokatów zgodziło się pomagać ewentualnym zatrzymanym podczas środowych protestów.

Ponad 70 znanych osób zaangażowanych w działalność charytatywną w Rosji zaapelowało w liście otwartym o udzielenie Nawalnemu pomocy lekarskiej i dopuszczenie do niego medyków spoza więzienia. Pod listem, opublikowanym we wtorek wieczorem, podpisali się szefowie i pracownicy najważniejszych rosyjskich organizacji charytatywnych.

Nawalny prowadzi głodówkę od końca marca br. Jego adwokaci powiadomili, że obecnie opozycjonista jest w szpitalu w zakładzie karnym w obwodzie włodzimierskim. Nawalny znajduje się w pojedynczej sali, otrzymuje kroplówki z glukozą.

dn

Czytaj także

Rzecznik Kremla: sankcje UE i USA to ingerencja w sprawy wewnętrzne kraju, będzie odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:55
- Nowe sankcje USA i Unii Europejskiej wobec Rosji, które objęły szefów resortów siłowych, są ingerencją w wewnętrzne sprawy kraju - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa przygotuje w odpowiedzi swoje sankcje.
rozwiń zwiń