X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Krok naprzód, ale niewystarczający". Obama skomentował wyrok ws. śmierci Floyda

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 04:13
Po decyzji ławy przysięgłych, która uznała byłego policjanta winnym zabójstwa Afroamerykanina George'a Floyda, były prezydent USA Barack Obama powiedział we wtorek, że jeden werdykt to za mało, by mówić o prawdziwej sprawiedliwości.
Rozprawa ws. śmierci Georgea Floyda zakończyła się uznaniem policjanta za winnego
Rozprawa ws. śmierci George'a Floyda zakończyła się uznaniem policjanta za winnegoFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

pap Derek Chauvin 1200
Były policjant oskarżony o zabicie George'a Floyda uznany za winnego

Obama podkreślił, że potrzeba głębokich przemyśleń i reform. - Prawdziwa sprawiedliwość wymaga abyśmy uświadomili sobie, że Afroamerykanie każdego dnia traktowani są inaczej - podkreślił były prezydent. - Musimy przyznać, że miliony naszych przyjaciół, krewnych i współobywateli żyją w strachu, że ich następne spotkanie z policją może być ostatnim - powiedział.

Czytaj także: 

Jego zdaniem niezbędne są konkretnych reformy, które przyczynią się najpierw do zmniejszenia, a później nawet do całkowitego wyeliminowania nierówności w systemie karnym. - Dzisiejszy werdykt jest wprawdzie koniecznym krokiem naprzód, ale daleko niewystarczającym - stwierdził Obama.

Były policjant winnym zabójstwa

Ława przysięgłych w Minneapolis uznała we wtorek byłego policjanta Dereka Chauvina winnym w głośnym procesie o zabójstwo w maju ubiegłego roku Afroamerykanina George'a Floyda. Sędzia Peter Cahill zapowiedział, że wyda wyrok o wymiarze kary w ciągu ośmiu tygodni.


mbl

Czytaj także

"Kierownictwo nas zawiodło". Funkcjonariusze straży Kapitolu chcą odchodzić z pracy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 04:13
Po zamieszkach z 6 stycznia w budynkach amerykańskiego Kongresu, wielu funkcjonariuszy straży Kapitolu rozważa przejście na emeryturę lub rozpoczęcie pracy w innych służbach - powiedział szef reprezentującego ich związku zawodowego Gus Papathanasiou. Szef związku za problem uznał m.in. "brak zaufania do naszego kierownictwa, które wyraźnie zawiodło nas 6 stycznia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: miasto zapłaci miliony za śmierć George'a Floyda. Jednogłośna decyzja radnych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 23:48
W przedprocesowej ugodzie, władze Minneapolis zgodziły się wypłacić rodzinie George'a Floyda 27 milionów dolarów. Pół miliona dolarów z tej kwoty ma trafić do dzielnicy, w której aresztowano Floyda. Rada miasta zatwierdziła ugodę jednogłośnie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć George'a Floyda. Policyjny instruktor: szkolenie nie przewiduje ucisku kolanem szyi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 05:15
Podczas rozprawy w procesie o zabójstwo George'a Floyda przez funkcjonariusza z Minneapolis Dereka Chauvina zeznawał tamtejszy policyjny instruktor. Stwierdził on, że szkolenie nie przewidywało takich metod użycia siły, jak ucisk kolanem szyi zatrzymanego.
rozwiń zwiń