X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miesiąc od aresztowania Polaków na Białorusi. Dziennikarz Biełsatu: są w roli zakładników

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 04:00
Dziś mijają cztery tygodnie od zatrzymania i przewiezienia do aresztu w Mińsku liderów polskiej mniejszości na Białorusi. Aresztowana została Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i troje członków Zarządu Głównego organizacji Maria Tiszkowska, Irena Biernacka i Andrzej Poczobut.
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com/Siarhei Liudkevich

Białorus milicja pap 1200x660.jpg
Kamil Kłysiński: Zachód robi błąd przykładając swoją miarę do poczynań Alaksandra Łukaszenki

Polskich działaczy oskarżono o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. Jest to związane z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Polacy "jakby w roli zakładników"

Ihar Iljasz, dziennikarz telewizji Biełsat powiedział Polskiemu Radiu, że białoruskie władze nie będą się śpieszyć z procesem sądowym. - Ich oczywiście sądzić nie ma za co. Zaś w areszcie śledczym są oni jakby w roli zakładników. Władze w Mińsku będą chciały to w jakiś sposób wykorzystać. Na razie - jak sądzę - on nie wiedzą jak to zrobić.

Czytaj także

Zdaniem Ihara Iljasza, Alaksandr Łukaszenka od czasu wybuchu protestów społecznym w sierpniu ubiegłego roku cały czas próbuje udowadniać, że były one inspirowane przez siły zagraniczne. Jak mówi - represje dotknęły Polaków mieszkających na Białorusi między dlatego, że są najlepiej zorganizowaną niezależną od władz grupą społeczną.


mbl

Czytaj także

Akcja dezinformacyjna na Białorusi przeciwko polskiej mniejszości. Eksperci UE potwierdzają

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 07:58
Eksperci unijnego korpusu dyplomatycznego zebrali przykłady zorganizowanej akcji dezinformacyjnej w białoruskich mediach przeciwko polskiej mniejszości. Z ustaleń, z którymi zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka wynika, że ataki medialne na naszych rodaków rozpoczęły się kilka dni przed aresztowaniem czołowych działaczy Związku Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE upomina się o Polaków na Białorusi. "Wzywamy do zaprzestania działań przeciwko członkom ZPB"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:03
- Wzywamy białoruskie władze do zaprzestania działań przeciwko członkom Związku Polaków na Białorusi (ZPB). Wspieramy nasze państwo członkowskie, Polskę, w tej dwustronnej sprawie między Polską a Białorusią - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła Polska w Brześciu ma zostać zlikwidowana. Tak zdecydował białoruski sąd

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 18:56
Białoruski sąd wydał postanowienie o likwidacji Szkoły Polskiej działającej w Brześciu. To efekt zastrzeżeń białoruskich władz w związku z zorganizowanymi 28 lutego w tej placówce oświatowej obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń