X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Napięcie na linii USA-Rosja. Amerykański ambasador w Moskwie: dobrowolnie nie wyjadę

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:25
"Amerykański ambasador nie zamierza dobrowolnie opuszczać Rosji" - poinformował rosyjski portal informacyjny Rambler. John Sullivan zapowiedział, że opuści kraj, w którym pełni misję jedynie na wyraźne żądanie Moskwy. Wcześniej przedstawiciele Kremla i Ministerstwa Spraw Zagranicznych rekomendowali dyplomacie, aby udał się do Waszyngtonu na konsultacje.
Ambasada USA w Moskwie
Ambasada USA w MoskwieFoto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

W ubiegłym tygodniu Stany Zjednoczone wydaliły 10 rosyjskich dyplomatów. W odpowiedzi Rosja poleciła, aby 10 Amerykanów opuściło jej terytorium. Jednocześnie na poziomie resortu spraw zagranicznych i administracji prezydenta rekomendowano amerykańskiemu ambasadorowi czasowy wyjazd z Rosji. Według portalu Rambler, John Sullivan miał odmówić i zapowiedział, że wyjedzie, gdy Rosja go do tego zmusi.

W ubiegłym tygodniu również Polska wydaliła 3 rosyjskich dyplomatów. W odpowiedzi Rosja zapowiedziała wydalenie 5 Polaków. Jednak do tej pory nie wręczono ambasadorowi naszego kraju Krzysztofowi Krajewskiemu odpowiedniej noty. Także Czesi uznali za persona non grata 18 Rosjan, a Moskwa w odpowiedzi poinformowała o wydaleniu 20 Czechów.

nt

Czytaj także

Biden nazwał Putina "zabójcą". Rzecznik Kremla: relacje rosyjsko-amerykańskie są bardzo złe

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 11:34
Relacje USA i Rosji są "bardzo złe" - oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojskowi szpiedzy Rosji zatrzymani w Rzymie. W odpowiedzi rząd Włoch wydala dyplomatów Kremla

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 16:30
Włochy wydalają dwóch rosyjskich dyplomatów. Ma to związek z zatrzymaniem przez kontrwywiad oficera włoskiej marynarki, który przekazywał tajne dokumenty pracownikowi rosyjskiej ambasady. Włoski kapitan fregaty przekazywał zdjęcia tajnych dokumentów wojskowych, za co otrzymywał zapłatę. Według pierwszych doniesień motywy zdrady miałyby mieć charakter ekonomiczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja reaguje na decyzję polskiego MSZ. Pięciu dyplomatów ma opuścić Moskwę

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:59
Rosja zamierza wydalić pięciu polskich dyplomatów - można przeczytać w specjalnym komunikacie rosyjskiego MSZ. Uznanie ich za osoby niepożądane jest nieproporcjonalną odpowiedzią na czwartkową decyzję polskiego MSZ o wydaleniu z Polski trzech rosyjskich dyplomatów.
rozwiń zwiń