X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UNICEF: liczba nieletnich migrantów przy granicy z USA wzrosła dziewięciokrotnie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:00
Z 380 do prawie 3,5 tys. wzrosła od początku roku liczba nieletnich migrantów w Meksyku próbujących dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Przebywają oni w zatłoczonych schroniskach przy granicy, a ponad połowa jest bez rodziców - wynika z danych Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vic Hinterlang

Dzieci stanowią prawie 30 proc. imigrantów, którzy przebywają w meksykańskich obozach. Pochodzą głównie z Hondurasu, Salwadoru, Gwatemali oraz Meksyku. To, że ponad połowa z nich przemieszcza się bez rodziców, jest "największym tego typu odsetkiem kiedykolwiek odnotowanym w Meksyku".

kolumbia miasto mieszkanie shutterstock 1200.jpg
Ameryka Łacińska - pandemią dotknięta podwójnie. Przemoc się panoszy

"Większość schronisk jest zatłoczona"

Dyrektorka regionalna UNICEF na Amerykę Łacińską i Karaiby Jean Gough przekazała w oświadczeniu, że odwiedziła te obozy i że "łamie jej się serce" na widok cierpienia dzieci, w tym niemowląt, na granicy Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi. - Większość schronisk jest zatłoczona i nie jest w stanie pomieścić większej liczby dzieci i rodzin, które migrują na północ. Obawiamy się, że warunki życia dla migrujących dzieci w Meksyku mogą wkrótce znacznie się pogorszyć - zaznaczyła.

Jak przypomniała Al-Jazeera, w ostatnich miesiącach tysiące migrantów i uchodźców usiłowało dostać się do Stanów Zjednoczonych z krajów Ameryki Centralnej szczególnie z państw tzw. Północnego Trójkąta, czyli Salwadoru, Hondurasu oraz Gwatemali. W marcu - według danych agencji ds. ceł i ochrony granic US (CBP) - było ich 172 tys.

Prezydent USA Joe Biden obiecał cofnąć część najbardziej restrykcyjnych praw dotyczących migracji ustalonych przez swojego poprzednika Donalda Trumpa, a jego administracja zezwoliła nieletnim bez opiekunów na przekraczanie granicy meksykańsko-amerykańskiej.

Migrujący z państw Ameryki Centralnej podają, że decydują się na opuszczenie swoich domów ze względu na ostatnie huragany, trudną sytuację ekonomiczną swoich krajów, bezrobocie, korupcję oraz przemoc. 

ks

Czytaj także

Kryzys na granicy USA z Meksykiem. Republikanie krytykują Bidena

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 04:13
Republikańscy politycy zaatakowali w niedzielę prezydenta USA Joe Bidena za sytuację na granicy z Meksykiem, zarzucając mu, że jest praktycznie otwarta. Były prezydent Donald Trump nazwał zalew nielegalnych imigrantów ogólnokrajową katastrofą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost nielegalnej imigracji na granicy USA z Meksykiem. Oba kraje intensyfikują działania

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 05:15
Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador i wiceprezydent USA Kamala Harris rozmawiali telefonicznie o przyczynach skoku nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych z Ameryki Środkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy jeden z najwyższych bilansów dobowych". Rośnie liczba zgonów na COVID-19 w Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 01:40
Rząd Meksyku poinformował w sobotę o 2192 kolejnych potwierdzonych zgonach osób, które były zakażone koronawirusem. Jest to jeden z najwyższych dobowych bilansów ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju. Ogółem zmarło dotąd w Meksyku 209 212 chorych na COVID-19.
rozwiń zwiń