X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W czwartek rozpocznie się szczyt klimatyczny. Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Bułgarii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:20
Prezydent Andrzej Duda kontynuuje rozmowy z liderami regionu poprzedzające szczyt klimatyczny. We wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem - poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl
  • Andrzej Duda kontynuuje rozmowy poprzedzające szczyt klimatyczny
  • We wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii
  • Szczyt odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia

Krzysztof Szczerski podkreślił, że prezydent Andrzej Duda kontynuuje rozmowy z liderami regionu poprzedzające to wydarzenie. - Dziś odbyła się rozmowa z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem. Bułgaria sprawuje w tym roku prezydencję w Inicjatywie Trójmorza - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Jak zaznaczył, prezydenci zgodzili się, że z punktu widzenia państw Trójmorza w kontekście polityki klimatycznej najistotniejsze jest zachowanie równowagi pomiędzy trzema elementami: zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego, ochroną środowiska naturalnego oraz zapewnieniem sprawiedliwej transformacji uwzględniającej społeczny wymiar tej polityki.

- Takie warunki brzegowe są szczególnie istotne dla państw naszego regionu, które podejmują ogromne wysiłki na rzecz takiego kształtu swojej polityki energetycznej, który spełniłby ambitne cele klimatyczne - zaznaczył.

Andrzej Duda tt KPRP-1200.jpg
Przed szczytem klimatycznym. Konsultacje prezydenta z liderami krajów Trójmorza

"Łączą nas wspólne cele i ambicje"

Według Szczerskiego, prezydenci podkreślili, że realizacja tych celów musi odbywać się zgodnie ze zróżnicowanymi uwarunkowaniami gospodarczymi i infrastrukturalnymi poszczególnych państw. Jak wskazał, prezydenci uznali, że "łączą nas wspólne cele i ambicje, ale każdy kraj powinien mieć możliwość wyboru swojej drogi ich osiągnięcia".

Prezydenci Polski i Bułgarii omówili także przygotowania do Szczytu Trójmorza, który planowany jest w Sofii w lipcu tego roku - poinformował minister.

Prezydent USA Joe Biden zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w wirtualnym szczycie przywódców największych światowych gospodarek, poświęconym ochronie klimatu. W szczycie, który odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia, planowany jest udział przywódców ok. 40 państw, w tym Chin, Indii, Brazylii i Rosji.

Polski przywódca zabierz głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsce pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną.

Szczyt odbędzie się w piątą rocznicę podpisania paryskiego porozumienia klimatycznego. USA przystąpiły do niego ponownie - po opuszczeniu go na mocy decyzji byłego prezydenta Donalda Trumpa - kilka godzin po zaprzysiężeniu Bidena.

ks

Czytaj także

100. rocznicy powstania Jordanii. Prezydent Duda złożył życzenia królowi Abdullahowi II

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 20:53
Jak poinformowała w środę wieczorem kancelaria prezydenta na swojej stronie internetowej, prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książę Filip był symbolem brytyjskiej Korony". Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinie królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:12
Prezydent przekazał wyrazy współczucia królowej Elżbiecie II w związku ze śmiercią jej małżonka, księcia Filipa. W depeszy kondolencyjnej do Elżbiety II prezydent Andrzej Duda napisał, że "z ogromnym smutkiem i żalem przyjął wiadomość o śmierci księcia Filipa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt rosyjsko-ukraiński. Prezydenci Polski i Litwy wezwali do wycofania wojsk

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 21:48
Prezydenci Polski i Litwy wezwali Rosję do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Andrzej Duda i Gitanas Nauseda rozmawiali na ten temat telefonicznie.
rozwiń zwiń