X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus na świecie. Pracownik lotniska zakażony dzień po otwarciu "bańki podróżniczej"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:34
Dzień po tym jak Australia i Nowa Zelandia pozwoliły na podróżowanie między tymi krajami bez kwarantanny u pracownika lotniska w Auckland stwierdzono zakażenie koronawirusem. Prawdopodobnie nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie tak zwanej "bańki podróżniczej"
Australia i Nowa Zelandia otworzyły bańkę podróżniczą
Australia i Nowa Zelandia otworzyły "bańkę podróżniczą"Foto: PAP/EPA/BEN MCKAY

1200_koronawirus_PAP.jpg
Nowa Zelandia pokonała koronawirusa. Wyzdrowiał ostatni pacjent

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała, że liczono się z tym, iż będzie dochodzić do zakażeń. - Wiedzieliśmy oczywiście, że będą występować przypadki zakażeń związane z ruchem granicznym. Zarówno my, jak i Australia zaakceptowaliśmy to jako element naszej wspólnej podróży - powiedziała szefowa nowozelandzkiego rządu.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa Australia i Nowa Zelandia zamknęły swoje granice w marcu 2020 roku. Od tamtej pory wpuszczani są tam tylko obywatele i rezydenci.

Od początku pandemii w Australii zarejestrowano 29 550 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 910 osób. W Nowej Zelandii odnotowano 2597 zakażeń. Zmarło 26 osób.

nt

Czytaj także

Tłumy surferów na plaży, kolejki do fast foodów. Nowa Zelandia łagodzi ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 11:29
W pierwszych godzinach po poluzowaniu pierwszych restrykcji tłumy Nowozelandczyków ustawiły się w kolejkach po hamburgery i kawy na wynos - donosi Reuters. W poniedziałek premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła zwycięstwo nad wirusem, ale wiele ograniczeń nadal obowiązuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwy przełom w walce z COVID-19. W Australii powstał test 20-minutowy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 13:19
Naukowcy z Australii opracowali test, który może określić nową infekcję koronawirusem w ok. 20 minut przy użyciu próbek krwi, co - jak mówią – jest przełomem. W piątek na łamach fachowego pisma opublikowali artykuł w tej sprawie.
rozwiń zwiń