X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja luzuje obostrzenia. Otwarcie sklepów i szkół w ścisłym reżimie sanitarnym

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 18:00
Na Słowacji w ścisłym reżimie sanitarnym mogą od poniedziałku działać m.in. sklepy, zakłady usługowe, szkoły, hotele i kościoły. Rząd nie zgodził się na otwarcie restauracji i nie złagodził zasad wjazdu do kraju. Stan wyjątkowy obowiązuje do 28 kwietnia.
Słowacja luzuje restrykcje. Otwarte zostały sklepy, szkoły czy hotele.
Słowacja luzuje restrykcje. Otwarte zostały sklepy, szkoły czy hotele. Foto: Reuters/Forum

Poniedziałkowe poluzowanie obostrzeń to pierwszy "większy oddech" podczas epidemii od czasu zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia.

Wciąż obowiązują surowe zasady

forum grecja turyści 1200.png
Grecja znosi kwarantannę dla mieszkańców UE i pięciu innych krajów. Kraj otwiera się na turystów

Oprócz powrotu uczniów do szkół, został zniesiony również zakaz rekreacji poza gminą zamieszkania. Wciąż do większości sklepów wejście jest możliwe po przedłożeniu negatywnego testu na obecność koronawirusa, zaświadczenia o przebyciu choroby COVID-19 lub o szczepieniu.


Posłuchaj
00:44 Słowacja Stobba.mp3 Nowe zasady wjazdu na Słowację. Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

Zmianą jest odejście od ścisłego wymogu noszenia masek FFP2. Od poniedziałku nie są potrzebne na otwartej przestrzeni, jeżeli odległość od innych osób wynosi co najmniej 5 metrów. Ograniczenie nie ma zastosowania w przypadku osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym.

Czytaj także:

Ograniczony wjazd do kraju

W ramach obowiązujących od poniedziałku zmian w kościołach mogą być odprawiane msze święte, ale przy obowiązującym limicie 1 osoby na 15 m kw. Dotąd świątynie były otwarte jedynie dla wiernych modlących się indywidualnie.

Obecne zmiany w obowiązujących restrykcjach nie uwzględniły odejścia od ścisłych zasad ograniczających wjazd do Republiki Słowackiej. Nadal przy przyjazdach z państw, także z Unii Europejskiej, o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego, obowiązuje kwarantanna. Dotyczy to także osób przyjeżdżających z Polski. Wyjątkiem objęci są m.in. pracownicy transgraniczni.

***

Sytuacja epidemiologiczna na Słowacji zaczęła się poprawiać w marcu br. Liczba hospitalizowanych z potwierdzoną lub podejrzewaną chorobą COVID-19 w marcu przekraczała 4 tys. pacjentów. Aktualnie spadła o połowę. Jeśli sytuacja się nie pogorszy, w przyszłym tygodniu być może zostaną otwarte restauracyjne ogródki. Aktualnie możliwa jest sprzedaż napojów i posiłków na wynos, ale nie są one przeznaczone do natychmiastowej konsumpcji.

as