X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pandemia COVID-19. Słowacja łagodzi restrykcje sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 06:54
Słowacja łagodzi od dzisiaj niektóre restrykcje sanitarne. Otworzyć się mogą między innymi wszystkie sklepy i punkty usługowe. Będą jednak działać w ścisłym reżimie sanitarnym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergei Chuzavkov/Shutterstock
az mid-epa09132587 1200.jpg
Norwegia: Instytut Zdrowia zaleca zaprzestanie stosowania szczepionki AstraZeneca

Oprócz handlu i usług złagodzenie restrykcji obejmuje też kościoły, biblioteki, muzea, baseny oraz ogrody zoologiczne i botaniczne. We wszystkich miejscach obowiązują limity osób. Wymagane jest również posiadanie aktualnego negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Od dziś przestaje też obowiązywać zakaz spacerów i uprawiania sportu na świeżym powietrzu poza granicami powiatu. Hotele mogą znów przyjmować gości, jednak zamknięte muszą w nich pozostać restauracje.

Posłuchaj
00:12 11027250_1.mp3 Słowacja łagodzi restrykcje sanitarne (IAR)

 

Jest to pierwsze znaczne złagodzenie obostrzeń po czterech miesiącach lockdownu na Słowacji. Premier Eduard Heger powiedział, że pozwoliła na to poprawiająca się sytuacja epidemiczna. Zaapelował jednak o rozwagę. - Mimo że wielu z nas najchętniej ściągnęłoby już maseczki, to proszę - bądźmy odpowiedzialni. Nośmy tę najważniejszą broń na ustach i na nosie. Tylko w ten sposób unikniemy szerzeniu się wirusa - podkreślił słowacki premier.

W miniony weekend liczba osób hospitalizowanych na Słowacji z powodu COVID-19 spadła poniżej dwóch tysięcy.

dn

Czytaj także

Słowacki Instytut Leków: dostarczony Sputnik V różni się od substancji opisanej przez "Lancet"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 16:12
Słowacki Państwowy Instytut Leków (SUKL) ogłosił w czwartek, że dostarczona 1 marca partia rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19 Sputnik V różni się od substancji opisanej w czasopiśmie medycznym "The Lancet". Nie podjęto decyzji czy można używać Sputnika V.
rozwiń zwiń