X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

EMA ogłosi opinię ws. szczepionek Johnson & Johnson

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:30
Europejska Agencja Leków ogłosi we wtorek opinię na temat informacji dotyczących skutków ubocznych szczepionek firmy Johnson & Johnson. Chodzi o doniesienia ze Stanów Zjednoczonych i o stwierdzonych sześciu przypadkach zakrzepów krwi, które pojawiły się do dwóch tygodni po zaszczepieniu preparatem amerykańskiej firmy u kobiet od 18 do 48 roku życia.
Na środę zaplanowano posiedzenie Europejskiej Agencji Leków (EMA)
Na środę zaplanowano posiedzenie Europejskiej Agencji Leków (EMA)Foto: rafapress/ Shutterstock

Europejska Agencja Leków poinformowała, że wstępnie przeanalizowała przypadki zakrzepów krwi, ale jeszcze czeka na kolejne dane. Dopiero po drugiej analizie opublikuje swoją ocenę.

Posłuchaj
00:46 11023936_1.mp3 EMA ogłosi opinię ws szczepionek Johnson & Johnson (IAR)

Na razie Europejska Agencja Leków podtrzymuje ocenę, że korzyści ze zaszczepienia preparatami Johnson & Johnson przewyższają ryzyko skutków ubocznych.

Na opinię unijnej agencji czekają państwa członkowskie, które otrzymały pierwsze partie szczepionek amerykańskiej firmy i do czasu jej ogłoszenia wstrzymują podawanie preparatów.

ks

Czytaj także

Dania rezygnuje ze szczepionek AstraZeneki. Litwa i Łotwa proszą o ich przekazanie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 12:18
Litwa i Łotwa zwróciły się do Danii z prośbą o przekazanie szczepionek firmy AstraZeneca. Wczoraj duńskie władze ogłosiły, że rezygnują z podawania tego preparatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa odmiana szczepionki Moderny skuteczna przeciwko wariantom koronawirusa z RPA i Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 14:22
Eksperymenty na myszach wykazały, że opracowana niedawno nowa odmiana szczepionki firmy Moderna jest skuteczna w zwalczaniu wariantów koronawirusa wykrytych w RPA i Brazylii. Wkrótce rozpoczną się testy na ludziach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwegia: Instytut Zdrowia zaleca zaprzestanie stosowania szczepionki AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 01:44
Norwegia powinna zaprzestać stosowania szczepionki AstraZeneca przeciwko COVID-19 - zalecił w czwartek Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Dzień wcześniej Dania jako pierwszy kraj w Europie zrezygnowała z niej z powodu występowania zakrzepów krwi.
rozwiń zwiń