X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja zapowiada retorsje za amerykańskie sankcje. Ambasador USA wezwany na rozmowę

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:20
Rosyjskie MSZ wezwało na rozmowę amerykańskiego ambasadora Johna Sullivana. Ma to związek z ogłoszonymi przez Stany Zjednoczone nowymi sankcjami wobec Rosji. Kreml zapowiedział, że przygotowuje adekwatną odpowiedź, a rzecznik resortu spraw zagranicznych Marija Zacharowa oświadczyła, że kontrreakcja Moskwy będzie "nieodwracalna".
Moskwa Zdjęcie ilustracyjne
Moskwa/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com
shutterstock nato free 1200.jpg
"Rosja nadal demonstruje wzorzec destabilizujących zachowań". Sojusznicy w NATO za sankcjami USA

Prezydent Joe Biden podpisał dokument, na mocy którego ze Stanów Zjednoczonych zostanie wydalonych 10 rosyjskich dyplomatów, podejrzewanych o szpiegostwo. Ponadto 16 Rosjan zostanie objętych sankcjami personalnymi za podejmowanie prób ingerowania w procesy demokratyczne Stanów Zjednoczonych.

Posłuchaj
00:46 11021519_1.mp3 Rosja zapowiada retorsje wobec USA i wzywa amerykańskiego ambasador na rozmowę. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Restrykcje dotkną również 16 rosyjskich organizacji, a amerykańskie firmy dostały zakaz skupowania rosyjskich papierów wartościowych. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Moskwa odpowie proporcjonalnie na działania Waszyngtonu.

Czytaj także:

Rzeczniczka MSZ Marija Zacharowa zapowiedziała, że amerykańskiego ambasadora czeka trudna rozmowa, a konsekwencje postępowania kierownictwa Stanów Zjednoczonych będą "nieodwracalne". Moskiewska giełda na informacje zza oceanu zareagowała przecenę rubla.

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja USA sankcje

Czytaj także

"Będziemy bronić naszych interesów". USA wydalają rosyjskich dyplomatów i wprowadzają sankcje

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:26
Stany Zjednoczone wydalają 10 rosyjskich dyplomatów i wprowadzają nowe sankcje wobec Moskwy. Dyrektywę w tej sprawie podpisał prezydent Joe Biden. Sankcje są odpowiedzią na rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory, cyberataki, łamanie praw człowieka i okupację Krymu.
rozwiń zwiń