X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwają przygotowania do beatyfikacji siostry Laury Mainetti. Zakonnicę zamordowały satanistki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 13:48
Beatyfikacja włoskiej siostry zakonnej zaplanowana jest na 6 czerwca, czyli w rocznicę jej śmierci. Uroczystość odbędzie się na stadionie miejskim w Chiavennie, na północy Włoch. Miejsce wybrano nie przypadkowo. To właśnie tam, w Chiavennie, siostra Laura Mainetti pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartlomiej Kudowicz/FORUM

Decyzję o beatyfikacji siostry Laury Mainetti podjął w czerwcu ubiegłego roku papież Franciszek. Następca Świętego Piotra zatwierdził dekret, uznając tym samym jej śmierć za męczeństwo.

benedykt XVI 663 free
"Odpowiedź na wiele pytań". Powstała monumentalna biografia papieża Benedykta XVI

Chciały złożyć hołd szatanowi

Do zbrodni doszło 21 lat temu, 6 czerwca 2000 roku. Dokonały ją trzy nastolatki. Dziewczyny wcześniej nie sprawiały problemów wychowawczych. W czasie śledztwa zeznały, że mordując zakonnicę, chciały złożyć hołd szatanowi.

Nastolatki zwabiły siostrę w pułapkę. Skontaktowały się z nią, podszywając się pod pilnie potrzebującą pomocy dziewczynę w ciąży.

Czytaj także:

W rozmowie z Radiem Watykańskim, siostra Francesca Consolini, postulatorka w procesie beatyfikacyjnym siostry Laury Mainetti, przyznała, że paradoksalnie to zeznania oprawczyń przyczyniły się do otwarcia procesu beatyfikacyjnego.

- Mówiły, że wstrząsem było dla nich to, że gdy zadawały jej dziewiętnaście morderczych ciosów, to siostra się za nie modliła i szeptała słowa przebaczenia - opowiedziała w wywiadzie siostra Francesca Consolini.

"Żyła jak święta, umarła jak męczenniczka"

Siostra Laura Mainetti należała do Zgromadzenia Służebnic Krzyża. Zakonnice, które ją znały i które żyły z ją wspólnie w klasztorze w Chiavennie podkreślają, że "siostra Laura żyła jak święta, umarła jak męczenniczka".

Rozmówczyni Radia Watykańskiego dodała, że "Siostra Laura zginęła, ponieważ nie potrafiła i nie chciała odmówić prośbie o pomoc od dziewczyny, która opowiedziała jej o swoich trudnościach. Nie podejrzewała złej woli. Wyszła z domu i poszła pomagać. Robiła to zgodnie ze swoją życiową dewizą, że trzeba się spalać dla innych".

Radio Watykańskie/bf