X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dania rezygnuje ze szczepionek AstraZeneki. Litwa i Łotwa proszą o ich przekazanie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 12:18
Litwa i Łotwa zwróciły się do Danii z prośbą o przekazanie szczepionek firmy AstraZeneca. Wczoraj duńskie władze ogłosiły, że rezygnują z podawania tego preparatu.
Szczepionka AstraZeneca to preparat dwudawkowy, podawany domięśniowo, złożony z dawek po 0,5 ml każda
Szczepionka AstraZeneca to preparat dwudawkowy, podawany domięśniowo, złożony z dawek po 0,5 ml każdaFoto: shutterstock.com/Dimitris Barletis
szpital free shutt 1200 .jpg
Duszności, nadkrzepliwość, zaburzenia lękowe. Prof. Jaroszewicz o zespole "post COVID-19"

Premier Litwy Ingrida Šimonyte powiedziała, że gdyby Dania rozważyła możliwość przekazania zgromadzonych zapasów szczepionek AstraZeneki, to Litwa chętnie by je przyjęła. Zapewniła, że w jej kraju znajdzie się wielu chętnych do tego, aby zaszczepić się tym preparatem.

Szefowa litewskiego rządu poinformowała, że z podobną prośbą do Danii wystąpiła już Łotwa. Chęć odkupienia od Danii dawek szczepionki brytyjsko-szwedzkiego koncernu ogłosił wcześniej także wicepremier, szef MSW Czech Jan Hamaczek.

Czytaj także:

Duńskie władze poinformowały wczoraj, że rezygnują ze stosowania szczepionek koncernu AstraZeneca. Podkreśliły, że podjęcie takiej decyzji jest możliwe dzięki dobrej sytuacji epidemicznej w kraju i dostępności innych preparatów.


Nogi bol obcasy 1200.jpg
Czy żylaki są przeciwskazaniem do przyjęcia szczepionki AstraZeneca?

- W Danii dostępne są inne szczepionki, a epidemia jest pod kontrolą - uzasadnił decyzję dyrektor Duńskiej Rady ds. Zdrowia Soeren Brostroem.

Jednocześnie przedstawicielka Duńskiej Agencji Leków poinformowała, że zgadza się z opinią Europejskiej Agencji Leków i uważa, że szczepionki AstraZeneki mają więcej zalet niż wad.

pg

Czytaj także

Badania kliniczne szczepionki Johnson&Johnson w Rzeszowie? Resort zdrowia: to fake news

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:12
- Informacje dotyczące badań klinicznych szczepionki Johnson&Johnson w Rzeszowie i skierowania tam dostawy tej szczepionki mają charakter fake newsa - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia. Dodał, że sprawa była wyjaśniana przez jego resort z amerykańskim koncernem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile osób powyżej 60. roku życia otrzymało szczepionkę? Minister zdrowia podał nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 01:45
"Już 1/3 ludności w wieku powyżej 60. roku życia otrzymała co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19" - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia przeciw COVID-19. Prawie 5 mln Polaków otrzymało pierwszą dawkę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 06:29
W Polsce jedną dawkę szczepionki otrzymało 4 909 987 Polaków. 2 090 058 osób dostało dwie dawki preparatu. W sumie w całym kraju podano 7 000 072 dawki szczepionki przeciw COVID-19 - wynika z opublikowanego w czwartek na rządowej stronie gov.pl zestawienia.
rozwiń zwiń