X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjska opozycjonistka Lubow Sobol skazana na rok prac poprawczych

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:59
Kobieta od stycznia przebywa w areszcie domowym, czekając na proces w sprawie nawoływania do udziału w nielegalnym zgromadzeniu.
Lubow Sobol
Lubow SobolFoto: Sergei Savostyanov / TASS / Forum

Chodzi o wydarzenia z ubiegłego roku, gdy prawniczka chciała sfilmować rozmowę z funkcjonariuszem FSB Konstantinem Kudriawcewem, którego niezależni dziennikarze śledczy wskazali jako współorganizatora zamachu na Aleksieja Nawalnego.

Czytaj także:
pap_20210220_0D5 (1).jpg
Trwa protest głodowy Nawalnego. Władze kolonii grożą przymusowym karmieniem

Kobietę oskarżono ją o wtargnięcie do mieszkania krewnych domniemanego zamachowca i naruszenie ich domowego miru.

Posłuchaj
00:38 11020568_1.mp3 Rosyjska opozycjonistka L. Sobol skazana na rok prac poprawczych. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj także:

Wyrok

W ostatnim słowie przed ogłoszeniem wyroku opozycjonistka przypomniała, że rosyjskie organy ścigania do tej pory nie wszczęły śledztwa w sprawie próby zamordowania Aleksieja Nawalnego i nie posadziły na ławie oskarżonych domniemanych zamachowców.

Lubow Sobol została skazana na rok prac poprawczych. Współpracowniczka Aleksieja Nawalnego, prawniczka związana z kanałem „Nawalny- LIVE” jako osoba mająca stałe zatrudnienie będzie przez ten czas odprowadzać na rzecz skarbu państwa 10 procent miesięcznego wynagrodzenia. 

jbt


Czytaj także

Cenzura prasy i zakaz czytania książek. Aleksiej Nawalny pozwał kolonię karną

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:58
Aleksiej Nawalny złożył w sądzie dwa pozwy przeciwko kolonii karnej. Poskarżył się, że funkcjonariusze służby więziennej cenzurują gazety i nie pozwalają mu czytać książek.
rozwiń zwiń