X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska Akcja Humanitarna: mieszkańcy 20 państw żyją w skrajnym ubóstwie i głodzie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:28
Polska Akcja Humanitarna alarmuje, że drastycznie pogarsza się sytuacja związana z głodem na świecie. Organizacja twierdzi, że skrajnego ubóstwa i związanego z tym głodu doświadczają mieszkańcy 20 krajów.
Wyspa Rusinga, Kenia. Zdjęcie ilustracyjne
Wyspa Rusinga, Kenia. Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/JLwarehouse

Najwięcej osób zagrożonych głodem mieszka w Afryce, ale na listę krajów, których mieszkańcy nie mają co jeść trafiły ostatnio także Honduras i Liban. Przyczyną zwiększającej się liczby głodnych ludzi na świecie są zmiany klimatyczne, konflikty zbrojne oraz pandemia koronawirusa. - Ten fatalny splot pandemii, katastrof naturalnych i konfliktów doprowadził do sytuacji w której 34 miliony osób na całym świecie nie ma co jeść - mówi Helena Krajewska z PAH.

Posłuchaj
00:17 11020063_1.mp3 Helena Krajewska: ten fatalny splot pandemii, katastrof naturalnych i konfliktów doprowadził do sytuacji w której 34 mln osób na całym świecie nie ma co jeść (IAR)

 

Przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej podkreślają, że najgorsza sytuacja panuje w krajach, gdzie kolejny rok trwają konflikty zbrojne. - Chodzi o Sudan Południowy czy Jemen. Tam PAH jest obecna od lat i tam mamy możliwość pomocy - dodaje Helena Krajewska.

facebook caritas transport 663.jpg
Odpowiedź na prośby mieszkańców Bejrutu. Transport pomocy od Caritas Polska odleciał do Libanu

Czytaj także:

Według opublikowanego niedawno raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, na czele listy "głodnych krajów" znajdują się Jemen, Sudan Południowy oraz północne regiony Nigerii.

Polska Akcja Humanitarna apeluje o wsparcie swoich działań na świecie w walce z głodem. Szczegóły zbiórek znajdują się na stronie internetowej organizacji www.pah.org.pl

st

Czytaj także

Polska Akcja Humanitarna wesprze potrzebujących w Libanie. To szansa na lepszą przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 05:35
Polska Akcja Humanitarna otwiera ośrodek szkoleniowy na przedmieściach Bejrutu. Organizacja chce w ten sposób pomóc mieszkańcom stolicy Libanu. Od kilkunastu miesięcy przez kraj przetacza się ogromny kryzys finansowy, a sytuację dodatkowo pogarszają pandemia koronawirusa oraz zniszczenia po gigantycznej eksplozji w porcie w Bejrucie w sierpniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla ojca" - reportaż Magdaleny Skawińskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 07:59
Kiedy odchodzi ktoś nam bardzo bliski zazwyczaj bardzo przeżywamy stratę. Ból i niezgoda na śmierć mogą uruchomić zmianę, która nieoczekiwanie przynosi coś nowego i dobrego. Tak było w przypadku pana Ireneusza Markowskiego - o czym opowiada reportaż Magdalen Skawińskiej "Dla ojca". 
rozwiń zwiń