X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja dezinformacyjna na Białorusi przeciwko polskiej mniejszości. Eksperci UE potwierdzają

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 07:58
Eksperci unijnego korpusu dyplomatycznego zebrali przykłady zorganizowanej akcji dezinformacyjnej w białoruskich mediach przeciwko polskiej mniejszości. Z ustaleń, z którymi zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka wynika, że ataki medialne na naszych rodaków rozpoczęły się kilka dni przed aresztowaniem czołowych działaczy Związku Polaków na Białorusi.
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com/Drop of Light

Białoruskie media państwowe donoszą o gloryfikacji nazizmu przez polską mniejszość i podżeganiu do nienawiści. Propagandziści Aleksandra Łukaszenki oskarżają też polskie władze o narastającą agresję, próbę zamachu stanu na Białorusi i zmiany granic, wsparcie dla terrorystów oraz ekstremistów.

Posłuchaj
00:54 11020073_1.mp3 Białoruskie media państwowe donoszą o gloryfikacji nazizmu przez polską mniejszość i podżeganiu do nienawiści. Propagandziści Aleksandra Łukaszenki oskarżają też polskie władze o narastającą agresję, próbę zamachu stanu na Białorusi i zmiany granic, wsparcie dla terrorystów oraz ekstremistów. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Zbliżony do służb specjalnych kanał Telegram Żołtyje Sliwy donosił o długiej liście polskich grzechów, o planach operacji wojskowej przeciw Białorusi z dostępem do Dniepru i pytał - "Jak długo można tolerować bezczelną hienę europejską?".

Czytaj także:

Wszystkie białoruskie państwowe media powtarzają fałszywe tezy o gloryfikacji Rajmunda Rajsa o pseudonimie "Bury", który po wojnie pacyfikował białoruskie wsie na Podlasiu. W telewizji państwowej ONT przedstawiano Polaków jako wrogów. "Wykorzystują historię i nasze dzieci jako bomby, by wysadzić je na naszym terytorium" - brzmiał jeden z komentarzy.

Czytaj także

Talaga: wspólnota międzynarodowa straciła zdolność naciskania na Aleksandra Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 11:41
- Oddziaływanie Zachodu na Aleksandra Łukaszenkę miało sens, gdy ten balansował między Rosją a państwami zachodnimi. Wtedy można mu było położyć na stole nie tylko pałkę, ale też marchewkę. Teraz nie mógłby jej nawet wziąć, bo oznaczałoby to upadek jego reżimu - powiedział Andrzej Talaga, ekspert ds. międzynarodowych z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka to mentalny Sowiet, szuka wrogów na zewnątrz". "Politico" o grze kartą Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:35
Aleksander Łukaszenka gra na Białorusi kartą Polski i zaostrza napięcia z Warszawą - pisze "Politico", wskazując, że jest to strategia tworzenia "zewnętrznego wroga". Portal wskazuje, że autorytarny przywódca Białorusi wykorzystuje organy ścigania przeciwko przywódcom niewielkiej mniejszości etnicznej Polski.
rozwiń zwiń