X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MSZ Holandii: rząd jest zaniepokojony "erozją praworządności" w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 03:00
Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok jest zaniepokojony "erozją praworządności" w Polsce. Według szefa holenderskiej dyplomacji jego kraj za pośrednictwem ambasady w Warszawie "wspiera jakościowe dziennikarstwo śledcze".
Premier Holandii Mark Rutte
Premier Holandii Mark RutteFoto: EPA/LEX VAN LIESHOUT

Minister Blok, odpowiadając na pytania posła socjalliberalnej D66 Maartena Groothuizena z 9 marca br., nie szczędził krytycznych uwag pod adresem Polski.

W odpowiedzi udzielonej posłowi, do której dotarła Polska Agencja Prasowa, wynika, że minister jest zaniepokojony "erozją praworządności" w Polsce. Blok poinformował, że rząd za pośrednictwem swojej ambasady w Warszawie "zapewnia wsparcie organizacjom społecznym, które działają, aby chronić i promować funkcjonowanie praworządności".

- Gabinet podkreśla, że wolna prasa i pluralizm mediów to nierozłączne zasady związane z demokratycznym stanem konstytucyjnym demokratycznego państwa konstytucyjnego - napisał Blok.

"Wspierane jest jakościowe dziennikarstwo śledcze"

Rząd widzi zagrożenie w Polsce dla wolności prasy, jednak jego zdaniem "Polska wciąż posiada wolne media z publicznymi i komercyjnymi nadawcami". Krajobraz medialny jest jednak silnie spolaryzowany, a te sprzeczności tylko nasiliły się w ostatnich latach - wskazuje minister spraw zagranicznych.

- Komisji Europejskiej brakuje jednak podstaw prawnych, że ograniczyć wpływ polityczny na media w Polsce - podkreślił.

Poseł Groothuizen pytał w swoim piśmie, z jakich narzędzi korzysta Holandia, aby wspierać społeczeństwo obywatelskie w Polsce. Minister odpowiedział, że Niderlandy nie tylko finansują projekty organizacji pozarządowych w Polsce, ale także "wspierane jest jakościowe dziennikarstwo śledcze", a projekty te są finansowane przez Ambasadę Niderlandów w Polsce.

ks

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Holandia POLSKA media

Czytaj także

Holenderski frachtowiec wciąż dryfuje u wybrzeży Norwegii. Wkrótce rozpocznie się akcja ratownicza

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:11
Gdy tylko poprawią się warunki atmosferyczne na Morzu Północnym, ma rozpocząć się akcja ratowania holenderskiego statku, który od poniedziałku dryfuje u wybrzeży Norwegii - poinformowały w środę media. Na miejsce dotarli już ratownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udana akcja holenderskiej policji. Udaremniono atak terrorystyczny na punkt szczepień

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 15:47
Policja aresztowała mężczyznę, który planował atak bombowy na punkt szczepień w Den Helder, mieście w północno-zachodniej Holandii. Prokuratura zarzuca 37-letniemu mieszkańcowi Den Helder przygotowywanie ataku terrorystycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Molestowanie w miejscach publicznych dotknęło połowy mieszkańców Hagi. Policja: problem całej Holandii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:58
45 procent mieszkańców Hagi doświadczyło w ubiegłym roku molestowania w miejscach publicznych, czyli, jak określa to policja, "molestowania ulicznego", wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię I&0 Research na zlecenie władz miasta.
rozwiń zwiń