X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jeden z trzydziestu takich na świecie. Zespól ratunkowy PCPM szuka lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 05:00
Jedyny w Polsce prywatny zespół ratunkowy poszukuje nowych pracowników. Stworzona przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej grupa jeździ po całym świecie i pomaga ofiarom klęsk żywiołowych, a w ostatnich miesiącach także leczy chorych na COVID-19.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/DarkoStojanovic

Zespół Ratunkowy PCPM powstał sześć lat temu. Pracują w nim lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni.


Polacy pomagali już w Nepalu, Palestynie, Libanie czy w Kenii, a od czasu wybuchu pandemii koronawirusa byli m.in. we Włoszech, Tadżykistanie, Etiopii czy na Madagaskarze, także na zlecenie polskiego rządu.

pap punkt szczepień 1200.jpg
Punkty Szczepień Powszechnych. Opublikowano wytyczne i wymogi dotyczące sposobu organizacji

"Potrzebujemy wsparcia lekarzy i pielęgniarek"

Grupa jest jedną z 30 na świecie, które mają certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia. Teraz szuka nowych pracowników.

Posłuchaj
00:49 SPEC Zespół Ratunkowy PCPM szuka lekarzy.mp3 Jeden z trzydziestu takich na świecie. Zespól ratunkowy PCPM szuka lekarzy (IAR)

- Potrzebujemy wsparcia szczególnie lekarzy i pielęgniarek, gdyż w tym roku czekają nas kolejne misje pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia. Mamy nadzieję realizować je we współpracy z jak największą grupą lekarzy i pielęgniarek, a także osób o innych specjalnościach medycznych z Polski - podkreśla prezes PCPM Wojciech Wilk.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej czeka na zgłoszenia medyków do poniedziałku. Wybrane w pierwszym etapie osoby przejdą następnie testy w terenie.

ks

Czytaj także

"Pozostajemy w pełni oddani sprawie". UE deklaruje wsparcie dla Syrii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 17:00
Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zaapelował o hojne wsparcie dla Syrii, pogrążonej w wojnie domowej od 2011 r. i kryzysie humanitarnym. - Przesłanie Unii Europejskiej jest jasne - pozostajemy w pełni oddani sprawie Syrii i będziemy wspierać jej naród - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rośnie liczba zakażeń oraz ofiar śmiertelnych". WHO o pogarszającej się sytuacji epidemicznej na świecie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 20:53
Pogarsza się sytuacja pandemiczna na całym globie. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że od siedmiu tygodni rośnie liczba nowych zakażeń oraz liczba ofiar śmiertelnych. Najszybciej wirus rozchodzi się teraz w Azji i na Bliskim Wschodzie, ale poważna sytuacja utrzymuje się także w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Europie. Najwięcej osób zmarło w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:05
Według oficjalnych statystyk, najwięcej ofiar Covid-19 było dotąd w Wielkiej Brytanii - 127 100, choć tam sytuacja - w przeciwieństwie do wielu innych krajów - szybko się poprawia w miarę postępów w szczepieniach. Ponad 100 tys. zgonów zakażonych osób stwierdzono także we Włoszech (114 612) i Rosji (103 263). Polska, gdzie do poniedziałku zmarło 58 48 jest w tym zestawieniu na siódmym miejscu. 
rozwiń zwiń