X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE nałożyła sankcje na kilku irańskich dowódców. Powodem represje wobec protestujących

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 14:49
Unia Europejska nałożyła sankcje na ośmiu irańskich dowódców milicji i szefów policji, w tym na szefa elitarnego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, w związku z represjami w tym kraju wobec uczestników protestów z listopada 2019 r.
Protesty w Teheranie w listopadzie 2019 roku.
Protesty w Teheranie w listopadzie 2019 roku.Foto: PAP/EPA/STRINGER

Sankcje obejmują zakaz podróżowania do UE i zamrożenie aktywów. Są to pierwsze od 2013 r. sankcje unijne nałożone na Iran za łamanie praw człowieka.

Czytaj także:
Natanz PAP 1200.jpg
Atak na irański ośrodek nuklearny. Urzędnicy wskazują na odpowiedzialność Izraela

Reuters wskazuje, że dotychczas UE nie chciała ich nakładać w obawie przed reakcją władz w Teheranie i "w nadziei na utrzymanie porozumienia nuklearnego, które Teheran podpisał z mocarstwami światowymi w 2015 r.".


Czytaj także:

Czarna lista

Czytaj także:
Natanz PAP 1200.jpg
Dr Bartosz Bojarczyk: cyberataki i akty sabotażu to w stosunkach Iranu i Izraela rodzaj wojny zastępczej

UE umieściła na czarnej liście Hosejna Salamiego, dowódcę Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, najpotężniejszej i najsilniej uzbrojonej formacji sił bezpieczeństwa w Iranie. Inne osoby objęte sankcjami to członkowie irańskiej milicji Basidż, podlegającej Strażnikom Rewolucji, oraz jej dowódca Gholamreza Solejmani.

Unia podała, że Salami jest odpowiedzialny za siłowe stłumienie protestów z listopada 2019 r., wywołanych przez podwyżki cen benzyny. Pacyfikacja protestów doprowadziła do śmierci protestujących.

Według Reutera około 1500 osób zginęło podczas niecałych dwóch tygodni niepokojów, które rozpoczęły się 15 listopada 2019 r.

Reakcja Iranu

Iran, który wielokrotnie odrzucał oskarżenia Zachodu o łamanie praw człowieka, odrzucił sankcje UE jako „nieważne”. „W odpowiedzi Iran zawiesza kompleksowe rozmowy z UE, w tym rozmowy na temat praw człowieka i wszelką współpracę wynikającą z tych rozmów, zwłaszcza w zakresie terroryzmu, narkotyków i uchodźców” - powiedział irańskim mediom rzecznik MSZ Said Chatibzadeh.

Ośmiu Irańczyków zostało dodanych do czarnej listy sankcji za łamanie praw człowieka w Iranie, która powstała w 2011 r., a obecnie liczy 89 osób i cztery podmioty.

jbt

Czytaj także

Minister obrony Izraela: za eksplozją statku w Zatoce Omańskiej stoi Iran

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 21:32
- Według mojej wstępnej oceny to Iran jest odpowiedzialny za piątkową eksplozję na przepływającym przez Zatokę Omańską statku należącym do izraelskiej firmy - oświadczył w sobotę Beni Ganc w publicznym radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muszą znieść wszystkie sankcje". Ali Chamenei o warunkach powrotu do porozumienia nuklearnego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 20:35
- Iran nie ufa amerykańskim obietnicom, dotyczącym zniesienia sankcji i powróci do swoich zobowiązań, wynikających z porozumienia nuklearnego z 2015 r. tylko wtedy, gdy Waszyngton w pełni zniesie sankcje - oświadczył w niedzielę przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
rozwiń zwiń