X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia otrzymała pierwsze dawki szczepionki Johnson & Johnson. Ruszyły dostawy do unijnych krajów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:04
Jak informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, Belgia otrzymała pierwsze dawki szczepionki przeciw koronawirusowi firmy Johnson & Johnson. Dziś koncern rozpoczął dostawy do unijnych krajów.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/vovidzha

Do Belgii na początek dotarło 36 tysięcy dawek a jeszcze w tym miesiącu ma być wysłanych kolejne ponad 62 tysiące. Władze w Brukseli mają nadzieję, że do końca czerwca dostarczonych zostanie prawie półtora miliona dawek. Dostawy szczepionek Johnson & Johnson do unijnych krajów w drugim kwartale mają wynieść 55 milionów dawek co zapisano w kontrakcie.

drive-thru Forum 1200.jpg
Kiedy zacznie działać w Polsce pierwszy punkt szczepień drive-thru? Szef KPRM podał konkretny termin

Pojawiły się wprawdzie wątpliwości czy amerykański koncern dotrzyma zobowiązań, ale jego przedstawiciele zapewniają, że dostawy będą zgodnie z planem. W sumie, zgodnie z umową, firma Johnson i Johnson ma dostarczyć do Wspólnoty do 400 milionów dawek.


Posłuchaj
00:51 Plomecka4444.mp3 Belgia otrzymała pierwsze dawki szczepionki Johnson i Johnson (Beata Płomecka / IAR)

Autoryzację w Unii koncern otrzymał przed miesiącem i była to czwarta szczepionka przeciw COVID-19 zatwierdzona we Wspólnocie po preparatach BioNTech i Pfizer, Moderny oraz AstraZeneki. Szczepionka Johnson i Johnson różni się od tych trzech, bo wystarczy tylko jedna dawka i można ją przechowywać w lodówce.

Beata Płomecka, bartos

Czytaj także

Co wiemy o szczepionce koncernu Johnson & Johnson? KE opublikowała charakterystykę tego produktu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 19:40
Jednodawkowa szczepionka firmy Janssen Pharmaceutica (części koncernu Johnson & Johnson) jest wskazana dla osób od 18. roku życia. Jej skuteczność w badaniach klinicznych oceniono na ponad 66 proc. - wynika z informacji opublikowanych na stronie Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń