X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja powoli otwiera się po lockdownie. Najmłodsze dzieci wracają do szkół

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 15:20
Na Słowacji część uczniów szkół podstawowych powróciła dziś do nauki stacjonarnej. Słowacki minister szkolnictwa przedstawił plan otwierania szkół w kolejnych tygodniach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Syda Productions

Poszczególne klasy będą wracać do nauki stacjonarnej w zależności od sytuacji epidemicznej w danym regionie.

Minister szkolnictwa Branislav Grohling zapowiedział, że za dwa tygodnie w powiatach, w których sytuacja będzie najlepsza, do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i średnich.

shutterstock sputnik v free 1200.jpg
Słowacki Instytut Leków: dostarczony Sputnik V różni się od substancji opisanej przez "Lancet"

- Sytuacja epidemiologiczna poprawia się już od dłuższego czasu. Zapowiadaliśmy, że jeśli ten kierunek się utrzyma, będziemy stopniowo otwierać szkoły - powiedział Branislav Grohling, dodając, że dotychczas na Słowacji przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad 50 tysięcy nauczycieli i innych pracowników szkół.

Dziś do nauki stacjonarnej w całym kraju wrócili uczniowie klas 1-5 szkół podstawowych. W szkołach obowiązuje reżim sanitarny. Poszczególne klasy nie mają ze sobą kontaktu.

Posłuchaj
00:56 11013725_1.mp3 Na Słowacji część uczniów szkół podstawowych powróciła do nauki stacjonarnej (IAR)

Przynajmniej jeden z rodziców ucznia musi przedstawić aktualne zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Regularnie testowani są też nauczyciele i pozostały personel.

kmp

Czytaj także

Angielscy uczniowie wracają do szkół. Boris Johnson: liczba zakażeń wzrośnie, ale możemy to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:37
Premier Boris Johnson przyznaje: w wyniku dzisiejszego otwarcia szkół w Anglii wzrośnie liczba zakażeń, ale zapewnia, że rząd jest przekonany, że sytuacja nie wymknie się spod kontroli. Rozpoczął się pierwszy etap rozpisanego na kilka miesięcy luzowania obostrzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do nauki stacjonarnej w Anglii, zamknięte placówki w Czechach. Jak wygląda sytuacja w europejskich szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:10
W wielu krajach Europy, w tym w Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii uczniowie stopniowo wracają do szkół po okresie wymuszonej pandemią koronawirusa nauki zdalnej. Z kolei na Węgrzech zamknięto wszystkie podstawówki. Rośnie liczba uczniów, objętych edukacją zdalną we Włoszech. Zamknięte pozostają szkoły w Czechach i Portugalii.
rozwiń zwiń