X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Budapeszt: uczczono rocznicę zbrodni katyńskiej. Oddano hołd ofiarom

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 13:13
Złożeniem wieńców i kwiatów oraz zapaleniem zniczy uczczono w poniedziałek w parku Męczenników Katynia w Budapeszcie Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W kameralnej ceremonii uczestniczył m.in. polski ambasador Jerzy Snopek.
Pod pomnikiem Memento-Smoleńsk upamiętniono ofiary tragedii smoleńskiej z 10 IV 2010
Pod pomnikiem Memento-Smoleńsk upamiętniono ofiary tragedii smoleńskiej z 10 IV 2010 Foto: TT/GrupaV4

W uroczystości wzięli także udział burmistrz III dzielnicy, gdzie położony jest park Męczenników Katynia, Laszlo Kiss oraz przewodnicząca samorządu narodowości polskiej w tej dzielnicy Korinna Wesolowski.

smoleńsk katastrofa smoleńska 1200 free
Mińsk: msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Na placu złożono wieńce pod pomnikiem katyńskim. Uczczono również pamięć sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Dzięki m.in. jego staraniom powstał pomnik katyński w Budapeszcie.

Pamięci Ofiarom Katynia i Smoleńska

Krótką modlitwę poświęconą ofiarom zbrodni katyńskiej zmówił proboszcz polskiej parafii personalnej w Budapeszcie ksiądz Krzysztof Grzelak.

W niedzielę w dzielnicy Koebanya w Budapeszcie upamiętniono rocznicę katastrofy smoleńskiej i ofiar zbrodni katyńskiej przy tablicy znajdującej się na frontonie Kościoła Polskiego. Wiązanki kwiatów w asyście księdza Grzelaka złożyły prezes Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha Monika Molnar i dyrektorka Instytutu Polskiego w Budapeszcie Joanna Urbańska. Odmówiono modlitwę.

katyń free cmentarz wojenny free 1200.jpg
Ks. Wąsowicz: kłamstwo katyńskie to pół wieku zakłamywania historii

W sobotę indywidualnie - ze względu na pandemię COVID-19 - wieńce przy pomniku Memento-Smoleńsk w Budapeszcie złożyli przedstawiciele władz węgierskich, w tym przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych parlamentu węgierskiego Zsolt Nemeth, przedstawiciele polskiej dyplomacji, stowarzyszeń polonijnych, polskich samorządów oraz Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech.

Czytaj także:

Wiązanki kwiatów spoczęły też przy tablicy pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gyoer oraz przy kopijniku katyńskim w Tatabanya, przy tablicy w Tata, przy tablicy i drzewie pamięci Lecha Kaczyńskiego w XI dzielnicy Budapesztu.

kmp

Czytaj także

Sługocki: w sprawie katastrofy smoleńskiej potrzebny jest dialog

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:09
- Chodzi o rzetelne przeprowadzenie analizy, na tyle, na ile jest to możliwe, w oparciu o dokumenty. Katastrofa smoleńska jest dla Polaków tak trudnym i bolesnym doświadczeniem, że powinniśmy darować sobie przerzucanie się oskarżeniami, powinniśmy o tym mówić z odpowiednią powagą - powiedział Waldemar Sługocki z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
rozwiń zwiń