X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek odwiedzi Słowację. Znamy prawdopodobny termin wizyty

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 14:40
Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova powiedziała w prywatnej telewizji JOJ, że najprawdopodobniej we wrześniu do Bratysławy przyjedzie papież Franciszek. Będzie to pierwsza wizyta papieża od osiemnastu lat. Czaputova zaprosiła Franciszka w grudniu 2020 r.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113

Podczas audiencji w Watykanie, która wtedy miała miejsce, papież miał powiedzieć Czaputovej, że jeżeli sytuacja na to pozwoli, to chciałby przyjechać na Słowację.

Czytaj także:
papież franciszek stock 1200.jpg
Papież Franciszek: miłosierdzie otrzymane od Boga trzeba przekazywać innym

- Pielgrzymka zaczyna nabierać realnych konturów - powiedziała prezydent w TV JOJ. - Bardzo się cieszę, że się udało, że przyjął zaproszenie i przyjedzie na Słowację we wrześniu - stwierdziła. Dodała też, że na obecnym etapie nie może jeszcze wskazać dokładnej daty papieskiej pielgrzymki.

Papież Franciszek ma w planach uczestnictwo w Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie 12 września br. i jego wizyty na Słowacji można się spodziewać mniej więcej w tym czasie.

Czytaj także:

Pielgrzymka a pandemia

Czytaj także:
EPA Papież Franciszek 1200.jpg
Papież Franciszek w Światowy Dzień Zdrowia: wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się pandemii

O ewentualnym przyjeździe Franciszka nie wypowiedzieli się jeszcze biskupi Słowacji. W kraju z uwagi na restrykcje związane z epidemią nie odbywają się msze święte dla wiernych w kościołach. Możliwe są jedynie nabożeństwa on-line oraz indywidualne modlitwa w świątyniach.

W niedzielę przez dziesięć minut biły dzwony we wszystkich kościołach na Słowacji. W ten sposób upamiętniono pierwszą i kolejne ofiary COVID-19. Łącznie na Słowacji w związku z epidemią zmarło 10 565 osób. W ciągu ostatniej doby było 78 przypadków śmiertelnych.

Sytuacja epidemiczna na Słowacji 

Według danych resortu zdrowia, które opublikowano w niedzielę, widoczne jest spowolnienie tempa szerzenia się epidemii. Od soboty potwierdzono 589 nowych przypadków.

W szpitalach hospitalizowanych jest 2243 pacjentów z rozpoznaną chorobą COVID-19. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 214 pacjentów, do respiratorów podłączonych jest 296 osób.

W środę mają zebrać się rządowi eksperci i ocenić, czy aktualny stan epidemiczny pozwala na złagodzenie części restrykcji począwszy od 19 kwietnia br.

jbt

Czytaj także

Papież pochwalił inicjatywę Episkopatu Polski "Eucharystia daje życie"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 10:53
Papież podczas audiencji generalnej nawiązał do realizowanego w Polsce programu duszpasterskiego "Eucharystia daje życie". Audiencja bez udziału wiernych transmitowana była przez watykańskie media z Pałacu Apostolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: kontakt z wiernymi był dla mnie powrotem do życia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 15:17
Papież Franciszek podkreślił, że chciałby jak najszybciej wznowić audiencje generalne z udziałem wiernych i wyraził nadzieję, że warunki pozwolą na to.
rozwiń zwiń