X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Odnowienie paktu nuklearnego coraz bardziej realne. "Poważna propozycja" dla Iranu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 04:50
- Podczas odbywających się w Wiedniu amerykańsko-irańskich rozmów na temat odnowienia porozumienia nuklearnego z 2015 r. Stany Zjednoczone przedstawiły Teheranowi bardzo poważną propozycję - poinformował wysoki rangą amerykański urzędnik administracji państwowej.
Prezydent Iranu Hasan Rouhani
Prezydent Iranu Hasan RouhaniFoto: PAP/EPA/Iranian Presidential Office HANDOUT
1200_Biden_Rouhani_PAP_Forum.png
USA powrócą do porozumienia nuklearnego z Iranem? "Rozmowy były konstruktywne"

- Amerykańscy negocjatorzy wysunęli bardzo poważny pomysł i wykazali prawdziwą chęć wznowienia porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 r., pod warunkiem, że Iran będzie stosował się do zapisów umowy - powiedział dziennikarzom urzędnik.

Czytaj także:

Podkreślił, że Stany Zjednoczone oczekują od Iranu "wzajemności" w wysiłkach na rzecz wznowienia porozumienia. - Widzieliśmy pewne oznaki wzajemności, ale z pewnością są one niewystarczające. Pytanie brzmi, czy Iran jest skłonny [...] przyjąć to samo pragmatyczne podejście, jakie przyjęły Stany Zjednoczone, aby ponownie wypełniać swoje zobowiązania wynikające z umowy - zaznaczył.

Jak wskazuje agencja Reuters, delegaci obu krajów przedstawili w Wiedniu swoje twarde stanowiska na temat możliwości powrotu do umowy. Według niektórych źródeł w rozmowach zanotowano pewien postęp, ale strona amerykańska obawia się impasu w negocjacjach.

- Jeśli Iran będzie trzymał się stanowiska, że porozumienie zostanie odnowione pod warunkiem, że najpierw każda sankcja nałożona od 2017 r. zostanie zniesiona, to zmierzamy w kierunku impasu - powiedział amerykański urzędnik.

Porozumienie nuklearne

Porozumienie atomowe świata z Iranem z 2015 r. przewidywało, że Iran znacząco zmniejszy produkcję uranu, a społeczność międzynarodowa zdejmie z Teheranu sankcje gospodarcze. Jednak w 2018 r. ówczesny prezydent USA Donald Trump wycofał Waszyngton z porozumienia i nałożył nowe sankcje gospodarcze.

Obecny gospodarz Białego Domu Joe Biden chce ożywić porozumienie, ale Waszyngton i Teheran nie zgadzają się co do tego, kto powinien zrobić pierwszy krok. USA chcą, aby Teheran zaczął przestrzegać zapisów umowy, Irańczycy z kolei domagają się najpierw zniesienia wszystkich sankcji.

pb

Czytaj także

"Muszą znieść wszystkie sankcje". Ali Chamenei o warunkach powrotu do porozumienia nuklearnego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 20:35
- Iran nie ufa amerykańskim obietnicom, dotyczącym zniesienia sankcji i powróci do swoich zobowiązań, wynikających z porozumienia nuklearnego z 2015 r. tylko wtedy, gdy Waszyngton w pełni zniesie sankcje - oświadczył w niedzielę przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny zacieśniają sojusz z Iranem. Jakóbowski: chcą pokazać, że istnieje antyamerykański blok

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 20:29
- Chińczycy chcą pokazać, że istnieje antyamerykański blok - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jakóbowski, ekspert ds. Chin z Ośrodka Studiów Wschodnich. Dodał, że "to jest główne zadanie Wanga Yi, chińskiego ministra spraw zagranicznych, ale i innych chińskich dyplomatów i ministrów, którzy ruszyli w trasę".
rozwiń zwiń