X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Planowali jeden z największych zamachów w historii Francji. Dżihadyści skazani na 24 lata więzienia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:55
Paryski sąd skazał na 24 lata więzienia trzech francuskich dżihadystów którzy planowali zamach podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku. Wyroki usłyszało także dwóch wspólników terrorystów. Zamach udaremniły francuskie służby kilka tygodni przed rozpoczęciem zawodów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Jose HERNANDEZ Camera 51

Paryski sąd przysięgłych uznał, że na czele grupy dżihadystów stał 39-letni Reda Kriket. Planował on atak w imię organizacji „Państwo Islamskie” podczas Euro 2016.

Kriket został skazany na 24 lat więzienia, z czego będzie on musiał odsiedzieć co najmniej 16 lat. Dwóch jego wspólników usłyszało podobne wyroki.

Czytaj także:
policja francja shutterstock free 1200.jpg
Francja: zatrzymano pięć kobiet planujących zamach. Jedną podejrzewa się o powiązania z islamistami

Sędziowie skazali na kary 12 i 8 lat pozbawienia wolności dwóch mężczyzn, którzy udzieli wsparcia logistycznego terrorystom. Dwaj inni podejrzani zostali uniewinnieni.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:53 11009577_1.mp3 24 lata więzienia dla trzech dżihadystów. Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Ogromny skład broni

W marcu 2016 roku w mieszkaniu Redy Kriketa odkryto największy skład broni w historii francuskich służb. Dżihadysta przechowywał karabiny maszynowe, amunicję, materiały wybuchowe, noże oraz paszporty i telefony komórkowe.

W mieszkaniu jego wspólnika znaleziono 45 kilogramów materiałów wybuchowych. Według francuskich śledczych arsenał ten miał posłużyć terrorystom do przeprowadzenia jednego z największych zamachów w historii Francji.

jbt

Czytaj także

To mógłby być jeden z największych zamachów w historii Francji. Ruszył proces siedmiu oskarżonych

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:13
W Paryżu rozpoczyna się proces siedmiu mężczyzn oskarżonych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku. Kilka tygodni przed rozpoczęciem zawodów francuskie służby odkryły duży skład broni w mieszkaniu wynajętym przez jednego z podejrzanych. Oskarżonym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń