X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienie osób poniżej 16. roku życia w USA? Wnioskuje o to Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:37
Amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech złożyły w piątek w USA wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciw COVID-19 na młodzież w wieku 12-15 lat.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Galica Borisz

Planują też skierować tę prośbę "w najbliższych dniach do innych organów regulacyjnych na całym świecie" - podały obie firmy w oświadczeniu. Wniosek, złożony u amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), opiera się na danych z badań klinicznych III fazy w tej grupie wiekowej, które wykazały "100 proc. skuteczności" w zapobieganiu COVID-19 - podkreślono.

Czytaj także:
shutterstock_pfizer 1200.jpg
KE chce negocjować nowy kontrakt z Pfizerem. Chodzi o prawie 2 mld dawek szczepionek

Pod koniec marca obydwie firmy opublikowały wyniki swoich testów przeprowadzonych na 2260 nastolatkach w USA, wykazujące "silną reakcję immunologiczną" po podaniu szczepionki.

Szczepionka była również "dobrze tolerowana, a skutki uboczne były na ogół zgodne ze skutkami obserwowanymi" u osób w wieku od 16 do 25 lat - dodały w piątek Pfizer i BioNTech.

Czytaj także:

Aktualne zalecenia

Szczepionka ta jest obecnie dopuszczona dla osób w wieku 16 lat i starszych. Dzieci są mniej narażone na ciężki przebieg choroby, więc ich szczepienie nie było dotychczas uznawane za priorytet.

Eksperci twierdzą, że dzieci stanowią dużą część populacji i dlatego będą również musiały zostać zaszczepione, by ograniczyć przenoszenie się COVID-19.

jbt

Czytaj także

Szczepienie chroni nie tylko nas, ale i najbliższych. Udowodniły to badania przeprowadzone w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 16:49
Poddając się szczepieniu przeciwko COVID-19 chronimy przed zakażeniem i chorobą nie tylko siebie, ale i inne osoby ze swego otoczenia, szczególnie dzieci – wynika z obserwacji przeprowadzonych w Izraelu.
rozwiń zwiń