X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Korea Północna w kryzysie. Kim Dzong Un wzywa do nowego "ciężkiego marszu"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 14:28
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wezwał aparat partyjny do podjęcia "kolejnego, trudniejszego ciężkiego marszu", aby wydobyć kraj z kryzysu w obliczu nadchodzących "przeszkód i trudności" - poinformowały w piątek państwowe media północnokoreańskie.
Kim Dzong Un
Kim Dzong UnFoto: PAP/EPA/KCNA

Kim Dzong Un porównał w ten sposób sytuację w kraju do okresu zwanego "ciężkim marszem" - tragicznej klęski głodu z lat 90., gdy w Korei Płn. z niedożywienia i związanych z nim chorób zmarło kilkaset tysięcy osób, a według niektórych szacunków nawet ponad 3 mln.

Władze komunistycznej Korei Płn. na początku 2020 roku zamknęły granice w obawie przed pandemią koronawirusa, co zredukowało handel z Chinami prawie do zera i dodatkowo pogłębiło zapaść niewydolnej krajowej gospodarki, która zmagała się już wcześniej z międzynarodowymi sankcjami.

pocisk rakieta rakiety broń wojna konflikt 1200 F.jpg
Korea Płn. wystrzeli rakietę balistyczną z okrętu podwodnego? Wskazują na to zdjęcia satelitarne

- Postanowiłem poprosić organizacje Partii Pracy Korei na wszystkich szczeblach, w tym Komitet Centralny oraz sekretarzy komórek całej partii, o podjęcie kolejnego, trudniejszego "ciężkiego marszu", aby uwolnić nasz lud od trudu - powiedział Kim Dzong Un, cytowany przez państwową agencję prasową KCNA.

Przywódca nakazał też partyjnym sekretarzom, aby - "podobnie jak matki, które zawsze troszczą się o życie i rozwój swoich dzieci" - cierpliwie szkolili członków partii jako "wojowników bezgranicznie wiernych partii i rewolucji".

Według południowokoreańskiej agencji prasowej Yonhap wezwanie do zaciskania pasa ma na celu wzmocnienie dyscypliny w aparacie partyjnym w związku z narastającymi problemami gospodarczymi kraju. Rząd Korei Płd. oceniał, że w Korei Płn. zabraknie w tym roku nawet 1,3 mln ton zbóż.

Czytaj także:

Na styczniowym zjeździe partii Kim przyznał, że w Korei Płn. nie udało się zrealizować planów gospodarczych w prawie żadnej dziedzinie. Zapowiedział jednak dalsze zbrojenia jądrowe i budowę "najpotężniejszej siły militarnej", co jest jego zdaniem konieczne, by chronić kraj przed "wrogą polityką" USA.

bf

Czytaj także

Kim Dzong Un znów grozi: Korea Północna rozszerzy swój arsenał nuklearny

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 16:19
Kim Dzong Un zobowiązał się do rozszerzenia arsenału nuklearnego oraz potencjału wojskowego Korei Północnej. Podczas kongresu Partii Robotniczej Kim Dzong Un powiedział, że Pjongjang nie zamierza użyć swojej broni jądrowej, chyba że "wrogie siły" planują najpierw użyć jej przeciwko Korei Północnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna: Kim Dzong Un sekretarzem generalnym Partii Pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 03:00
Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un został wybrany w niedzielę sekretarzem generalnym rządzącej Partii Pracy Korei (WPK) - poinformowała oficjalna agencja prasowa KCNA. Wyboru dokonano na trwajacym, pierwszym od 5 lat, zjeździe partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Płn. chce wyprodukować więcej broni nuklearnej. Amerykański think tank ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 09:52
Nowe zdjęcia satelitarne głównego ośrodka nuklearnego Korei Płn. sugerują, że reżim stara się pozyskać pluton, by wyprodukować więcej broni nuklearnej - twierdzi amerykański think tank 38 North, który specjalizuje się w sprawach północnokoreańskich.
rozwiń zwiń