X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tragiczny rajd polskich kierowców na Słowacji. Sprawa wraca na wokandę

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 16:42
Policja pod nadzorem prokuratury w Żylinie w dalszym ciągu prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie śmiertelnego wypadku z udziałem polskich kierowców koło Dolnego Kubina w 2018 r. - dowiedziała się PAP. Akt oskarżenia powinien trafić do sądu w ciągu kilku tygodni.
Wypadek samochodowy spowodowany przez Polaków na Słowacji
Wypadek samochodowy spowodowany przez Polaków na SłowacjiFoto: Facebook/Słowacka policja

Prokurator z prokuratury w Żylinie, Martin Kokles, w przesłanym oświadczeniu napisał, że "główna część postępowania przygotowawczego jest zakończona, ale potrzeba sprecyzować m.in. niektóre aspekty szkody i jej zrekompensowania". W rozmowie z PAP powiedział, że postępowanie przygotowawcze, które prowadzi policja pod nadzorem prokuratury krajskiej (wojewódzkiej) w Żylinie, w dziewięćdziesięciu procentach jest zamknięte. Brakującym elementem jest wyliczenie ewentualnych odszkodowań, których mogą się domagać poszkodowani.

różnowo wypadek 1200 pap.jpg
Wielkopolska: tragedia na przejeździe kolejowym, nie żyje jedna osoba

Kokles powiedział, że akt oskarżenia przeciwko sprawcom wypadku drogowego, w którym zginął obywatel Słowacji, powinien trafić do sądu w ciągu kilku tygodni. Wyliczenie wysokości ewentualnej rekompensaty związanej ze szkodą prokuratura musi być przygotowane dla sądu. - Nie możemy przed sądem posługiwać się kwotami wziętymi z sufitu. Muszą być wyliczone i udokumentowane - powiedział Kokles. Według niego, w tym wypadku prace biegłych sądowych przeciągają się z uwagi na pandemię.

Zarzuty wobec Polaków za niebezpieczną jazdę

W postępowaniu przygotowawczym zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i spowodowania w okolicach Dolnego Kubina na Słowacji śmierci obywatela Słowacji, 57-letniego ojca rodziny, usłyszało trzech obywateli Polskich. W luksusowych samochodach jechali bardzo szybko i kierujący porsche carrera, Marcin L. wjechał czołowo w skodę. Pozostali: Adam Sz., o którym media w Polsce pisały, że jest synem znanego polskiego biznesmena, kierował ferrari; a Łukasz K. prowadził mercedesa udostępnionego przez firmę Mercedes Polska.

Bezpośrednio po wypadku cała trójka została zatrzymana. Po wstępnych przesłuchaniach i kilkumiesięcznym areszcie byli zwalniani przez sąd po wpłaceniu kaucji. Jak powiedział prokurator, słowackie prawo przewiduje, że po przekazaniu aktu oskarżenia do sądu cała trójka będzie musiała pojawić się na Słowacji. - Później, po złożeniu wyjaśnień w postępowaniu sądowym, mogą poprosić, aby dalsza jego część odbywała się bez ich udziału i by byli reprezentowani przez obrońców - stwierdził Kokles.

Czytaj także: 

Prokurator powiedział też, że bez pandemii oraz gdyby postępowanie przygotowawcze nie było prowadzone wobec cudzoziemców, zostałoby zamknięte szybciej. Jak oświadczył, działania policji i prokuratury były kontrolowane przez Prokuraturę Generalną Republiki Słowackiej, która nie stwierdziła uchybień i przeciągania terminów.


mbl


Czytaj także

Zero tolerancji dla młodych - są efekty!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 15:30
Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Federalny Instytut Badań Drogowych w Niemczech, wprowadzenie zakazu kierowania samochodami po spożyciu alkoholu przez młodych kierowców (osoby do 21 roku życia), przyniósł szereg istotnych zmian na lepsze!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obowiązkowe poduszki powietrzne na motocykl?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 15:30
Hiszpańskie Ministerstwo Transportu rozważa wprowadzenie przepisu dotyczącego obowiązku posiadania poduszki powietrznej na motocyklu lub ubioru z taką funkcjonalnością. Czy pomysł ma szansę na sukces? 
rozwiń zwiń