X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obowiązek szczepień a prawa człowieka. Jest orzeczenie trybunału w Strasburgu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 13:10
Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że obowiązkowe szczepienia są "niezbędne w demokratycznym społeczeństwie" i nie łamią praw człowieka. Sąd w Strasburgu rozpatrywał skargę obywateli Czech, uznających obowiązek szczepień za sprzeczny z prawem do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.
ETPC orzekł, że obowiązek poddania się szczepieniom nie narusza praw człowieka
ETPC orzekł, że obowiązek poddania się szczepieniom nie narusza praw człowiekaFoto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

szczepienie free shutt 1200 .jpg
Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: ważne, by szczepienia trwały non-stop

Szczepienia i sankcje - zgodne z przepisami

Trybunał orzekł, że zarówno sam obowiązek jak i sankcje za jego niewykonanie, w tym brak możliwości uczęszczania niezaszczepionych dzieci do przedszkoli, są zgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Czytaj także: 

Sędziowie podkreślili, że celem (państwa) jest zapewnienie ochrony każdemu dziecku przed poważnymi chorobami - czy to przez powszechne szczepienia czy też poprzez odporność stadną, jeśli z powodów medycznych dziecko nie może być zaszczepione. Stąd nie może być mowy w tym wypadku o łamaniu przez państwo, w tym wypadku Czechy, artykułu 8. konwencji, mówiącego o ochronie życia prywatnego.

mbl


Czytaj także

Związek między AstraZeneką a zakrzepami. WHO wydało oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 21:30
Związek zakrzepów krwi ze szczepionką AstraZeneca jest prawdopodobny, choć nie można go udowodnić - oświadczyła Światowa Organizacja Zdrowia. To reakcja WHO na nowe przypadki zakrzepów, które pojawiły się u niewielkiej liczby pacjentów w Europie. Wcześniej Europejska Agencja Leków oświadczyła, szczepionka może być przyczyną zakrzepów, ale takie przypadki są niezwykle rzadkie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka AstraZeneca a powikłania. Producent zbada wszystkie przypadki zakrzepów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 06:48
Koncern AstraZeneca zbada wszystkie przypadki zakrzepów krwi po podaniu szczepionki. Informacja o możliwości zakrzepów zostanie też umieszczona jako jeden z możliwych skutków ubocznych. To reakcja na wcześniejsze informacje Europejskiej Agencji Leków, która uznała, że powikłania mogą być efektem podania brytyjsko-szwedzkiej szczepionki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łamanie praw człowieka w chińskiej prowincji Sinciang. Pekin sprzeciwia się śledztwu i nasila kampanię propagandową

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:00
Komunistyczne władze Chińskiej Republiki Ludowej mierzą się z narastającą krytyką międzynarodową w związku z doniesieniami o łamaniu praw człowieka Ujgurów w Sinciangu. ONZ negocjuje z Chinami możliwość wizyty w tym regionie, ale Pekin sprzeciwia się śledztwu i nasila kampanię propagandową.
rozwiń zwiń