X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zły stan zdrowia Aleksieja Nawalnego. Apel o międzynarodowe wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 14:55
- Aleksieja Nawalnego może uratować tylko presja społeczności międzynarodowej na władze Rosji - powiedział radiu Echo Moskwy współpracownik polityka Iwan Żdanow. Opozycjonista jest przetrzymywany w łagrze i od 31 marca prowadzi protest głodowy. Jego stan zdrowia, współpracujący z nim adwokaci określają jako zły.
Pogorszył się stan zdrowia Aleksieja Nawalnego.
Pogorszył się stan zdrowia Aleksieja Nawalnego.Foto: Forum 2020/Instagram, 2020-09-15

epa Pokorow 1200.jpg
Rosja: grupa intelektualistów w obronie Aleksieja Nawalnego. "Każdy z nas może być następny"

Aleksiej Nawalny ma kłopoty z kręgosłupem, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej. Kierownictwo kolonii karnej nie wyraża zgody na konsultacje z lekarzami z zewnątrz. Polityk odczuwa ból pleców, drętwieją mu nogi, ma podwyższoną temperaturę i kaszel.


Posłuchaj
00:43 Rosja - współpracownicy A. Nawalnego proszą świat o pomoc.mp3 Aleksieja Nawalnego może uratować tylko presja społeczności międzynarodowej na władze Rosji. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

- Uratować Aleksieja Nawalnego można tylko organizując masowe akcje wsparcia zarówno w Rosji, jak i na świecie - stwierdził w rozmowie z radiem Echo Moskwy współpracownik opozycjonisty Iwan Żdanow.

O uwolnienie Aleksieja Nawalnego apelują rosyjskie i międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka. Listy w tej sprawie do władz Rosji podpisało ponad półtora tysiąca lekarzy, a także rosyjscy intelektualiści, artyści i niezależni dziennikarze.

nw

Czytaj także

ONZ: 45 państw domaga się uwolnienia Aleksieja Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 20:38
Podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ 45 państw, wśród nich Polska, podpisało apel o natychmiastowe uwolnienie Aleksieja Nawalnego, skazanego w Rosji na 2,5 roku łagru. Wniosek w imieniu apelujących krajów odczytał w Genewie stały przedstawiciel Polski przy tamtejszym biurze ONZ Zbigniew Czech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawalnemu odmówiono pomocy medycznej. Opozycjonista ogłosił głodówkę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 18:16
Aleksiej Nawalny ogłosił głodówkę w kolonii karnej. Informacja na ten temat została opublikowana na profilach internetowych sygnowanych jego nazwiskiem. Opozycjonista przekazał, że rozpoczął protest głodowy, ponieważ straż więzienna odmawia udzielenia mu właściwej pomocy medycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest powoli zabijany". Rosyjscy obrońcy praw człowieka o sytuacji Nawalnego w kolonii karnej

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 19:10
"Powstaje wrażenie, że Aleksiej Nawalny jest powoli zabijany w kolonii karnej" - ocenili rosyjscy obrońcy praw człowieka. Zaapelowali, by odwiedziła go rzecznik praw człowieka Tatiana Moskalkowa. Media prorządowe utrzymują zaś, że Nawalnemu nic nie dolega.
rozwiń zwiń