X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

100. rocznicy powstania Jordanii. Prezydent Duda złożył życzenia królowi Abdullahowi II

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 20:53
Jak poinformowała w środę wieczorem kancelaria prezydenta na swojej stronie internetowej, prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II.
Prezydent Polski Andrzej Duda i król Jordanii Abdullah II podczas wizyty polskiej pary prezydenckiej w Ammanie w 2016 roku; zdjęcie ilustracyjne
Prezydent Polski Andrzej Duda i król Jordanii Abdullah II podczas wizyty polskiej pary prezydenckiej w Ammanie w 2016 roku; zdjęcie ilustracyjneFoto: KPRP/Andrzej Hrechorowicz

"Prezydent RP złożył na ręce monarchy gratulacje i najlepsze życzenia z okazji przypadającej 11 kwietnia setnej rocznicy powstania Jordanii" - czytamy w komunikacie.

Obaj przywódcy wyrazili nadzieję, że pokonanie pandemii "umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych". "W tym kontekście Król Abdullah potwierdził wolę złożenia wizyty oficjalnej w Warszawie w możliwie szybkim terminie" - dodano.

Twitter Polski Kontyngent Wojskowy 1200.jpg
Tysiące kilometrów od domu, ale zgodnie z tradycją. Wielkanoc w polskich kontyngentach wojskowych

Czytaj także:

Podczas rozmowy poruszono również temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu oraz losy procesu pokojowego w regionie. Przywódcy podkreślili znaczenie dwustronnej współpracy wojskowej oraz wspólny udział w działaniach Globalnej Koalicji przeciw ISIS. Od 2016 roku w Jordanii przebywają polscy żołnierze - polski prezydent podziękował za gościnność jakiej tam doświadczają.

Krótki komunikat związany z rozmową przywódców obu krajów opublikowała również strona jordańska. Dwór podkreślił, że "omówiono głęboko zakorzenione więzi między dwoma krajami i sposoby ich wzmacniania w różnych sferach".

Próba przejęcia władzy

Przed kilkoma dniami książę Hamza bin Hussein, przyrodni brat króla Jordanii Abdullaha II, został umieszczony w areszcie domowym po tym, gdy został oskarżony przez miejscowe władze i służby o próbę destabilizacji sytuacji w kraju. Wiadomo, że w tej sprawie aresztowano też kilka osób, znajdujących się wysoko w hierarchii władzy w Jordanii.

W sobotę jordańskie wojsko oficjalnie ostrzegło księcia Hamzę, żeby powstrzymał się od działań uderzających w bezpieczeństwo kraju. Podczas niedzielnej konferencji prasowej wicepremier Ajman Fasadi powiedział, że książę współpracował z zagranicznymi ośrodkami, planując spisek, który miał zdestabilizować kraj. Jak dodał, książę już od pewnego czasu znajdował się pod stałą obserwacją służb.


st/IAR/prezydent.pl
 

Czytaj także

Prezydent z wizytą w Jordanii. Spotka się z królem Abdullahem II

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 08:51
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udają się z trzydniową wizytą do Jordanii. Prezydent spotka się m.in. z królem Abdullahem II i premierem Hani Al Mulkiem. Podróż prezydenta wiąże się z "szeroką paletą problemów politycznych” Bliskiego Wschodu – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń