X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjska kampania dezinformacyjna przeciwko Polsce ws. Nord Streamu 2. Żaryn ostrzega przed działaniami wojskowymi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 20:10
"Rosyjska propaganda buduje w mediach fałszywy wizerunek Polski, jej sił zbrojnych, a zwłaszcza marynarki wojennej, podaje fałszywe informacje na temat rzekomych polskich ataków na rurociąg Nord Stream 2 i możliwej »odpowiedzi« ze strony Rosji" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexander Chizhenok

"Wieloelementowa rosyjska kampania informacyjna przeciwko Polsce może zostać wykorzystana jako pretekst do działań na rzecz zwiększenia rosyjskiej obecności militarnej w regionie Morza Bałtyckiego i Europy Środkowej i Wschodniej" - uważa rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

W krótkiej analizie opublikowanej po polsku i po angielsku Żaryn zwraca uwagę, że w ostatnich dniach rosyjska propaganda publikuje dużo fałszywych treści, według których Polska zorganizowała prowokacje przeciwko Nord Stream 2.

Czytaj więcej
pap_Donbas 1200.jpg
Wzrasta napięcie wokół Donbasu. Ekspert: mamy do czynienia z koncentracją rosyjskich sił

Na rosyjskich portalach zamieszczane są teksty, które zawierają kłamliwe oskarżenia. "Publikacje powielają insynuacje, jakoby Polska prowadziła akcję sabotowania budowy i fizycznie atakowała rosyjsko-niemiecką inwestycję" - wskazuje Żaryn. Autor podkreśla, że część rosyjskich publikacji "rozwija wątek, w którym pojawiają się groźby podjęcia przez Kreml działań odwetowych wobec Polski".

"Na bazie fałszywych oskarżeń kolportowanych przez Rosję, propaganda Kremla publikuje wezwania do podjęcia agresywnych działań wobec RP" - pisze Żaryn. Zaznacza przy tym, że w mediach rosyjskich ukazał się szereg materiałów ośmieszających polską Marynarkę Wojenną, powołujących się przy tym na cytaty pojedynczych polskich internautów.

Ta kampania informacyjna - według Żaryna - ma na celu "utrwalenie fałszywych oskarżeń pod adresem Polski, zastraszenie polskiego społeczeństwa możliwym odwetem Rosji oraz obniżenie wizerunku polskiej armii i morale polskich żołnierzy".

Polski sprzeciw

Nord Stream 2 składa się z dwóch nitek, z których każda ma około 1230 km długości. Gazociąg ma transportować rocznie po dnie Bałtyku 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego z Rosji do Niemiec.

Czytaj więcej
Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Saryusz-Wolski: jądrem proputinowskich sympatii jest dzisiejszy lewicowo-liberalny mainstream

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA, które nałożyły sankcje na podmioty zaangażowane w ten projekt. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększy zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzy wpływ Kremla na politykę europejską.

Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

jp

Czytaj także

Republikanie wzywają do kolejnych sankcji na Nord Stream 2. Naciskają na Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 19:47
Czterdzieścioro senatorów z amerykańskiej Partii Republikańskiej wezwało Biały Dom do rozszerzenia sankcji wobec Nord Stream 2. W liście do prezydenta Joe Bidena senatorowie twierdzą, że nowa administracja nie egzekwuje przepisów uchwalonych przez Kongres.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mimo sankcji USA nadal trwa budowa Nord Stream 2. Wszystko zależy od kolejnych ruchów Waszyngtonu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:49
Mimo wycofania się 22 firm w obawie przed sankcjami USA trwa budowa gazociągu Nord Stream 2. Sukces przedsięwzięcia nadal stoi jednak pod znakiem zapytania. Najwięcej zależy od kolejnego ruchu Waszyngtonu w sprawie nowych sankcji.
rozwiń zwiń