X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czujemy wsparcie i pomoc". Członkowie rodzin aresztowanych aktywistów spotkali się z polskimi dyplomatami w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:31
Członkowie rodzin polskich aktywistów na Białorusi przetrzymywanych w areszcie spotkali się z polskimi dyplomatami. Rozmowy odbyły się w Ambasadzie Polski w Mińsku. Dziś mijają dwa tygodnie od czasu zatrzymania Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i trojga członków Zarządu Głównego organizacji: Marii Tiszkowskiej, Ireny Biernackiej i Andrzeja Poczobuta.
Grafika przedstawiająca Andrzeja Poczobuta i Andżelikę Borys
Grafika przedstawiająca Andrzeja Poczobuta i Andżelikę BorysFoto: Twitter/Poland MFA

Weronika Piłuta, córka Ireny Biernackiej z Lidy w rozmowie z Polskim Radiem podziękowała polskim dyplomatom i polskim władzom za zainteresowanie się losem zatrzymanych liderów polskiej mniejszości.

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut  kolaż free 1 1200
"Wzywamy do wycofania zarzutów wobec członków Związku Polaków na Białorusi". Jest apel KE

- Czujemy wsparcie i pomoc psychologiczną z polskiej strony. Pan konsul nam powiedział , że warunki w jakich są przetrzymywani są w miarę przyzwoite jak na więzienie - powiedziała Weronika Piłuta. Podkreśliła, że najgorzej jest z otrzymywaniem informacji o bliskich którzy są w areszcie.

- Informacje mamy z gazet. Bo jesteśmy odcięci od informacji. Adwokat nic nie mówi. Jedyne co wiemy to to, że mama się trzyma i rozumie , że czas pobytu w areszcie będzie długi. Czym to się skończy na razie nie wiemy - tłumaczyła córka Ireny Biernackiej.


Posłuchaj
01:00 IARWłodzimierz PacMińsk.mp3 Członkowie rodzin aresztowanych polskich liderów spotkali się z polskimi dyplomatami w Mińsku. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)


Weronika Piłuta dodała, że przesyłki dla aresztowanych są w areszcie przyjmowane. Na miesiąc można przekazać do 30 kilogramów rzeczy osobistych i żywności oraz dodatkowo 10 kilogramów owoców i warzyw.


nw

Czytaj także

Sytuacja na Białorusi. "Polacy zawsze byli zakładnikami relacji między państwami"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 09:48
- Jednym z powodów represji wobec Polaków jest to, że diametralnie zmieniły się stosunki Polsko-Białoruskie. Polacy byli zawsze zakładnikami tej relacji. Warszawa stała się dla Białorusinów domem, ale także jednym z centrów opozycyjnych - powiedział o obecnej sytuacji na Białorusi Rusłan Szoszyn, dziennikarz "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymania Polaków na Białorusi. "Do Angeliki Borys nie został jeszcze dopuszczony adwokat"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 15:07
- Z tego, co mi wiadomo to Angelika Borys będzie miała dobrego obrońcę, ale do tej pory nie został do niej dopuszczony. Czekamy na poniedziałek i informację od władz. Być może będzie mógł dotrzeć do aresztowanej jej obrońca - powiedział o sytuacji zatrzymanej na Białorusi Polki Alaksiej Dzikavicki, dziennikarz telewizji Biełsat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja Polaków na Białorusi. Dr Rydliński: pomoc można znaleźć w Berlinie, Brukseli albo Waszyngtonie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:32
- Droga do zapewnienia bezpieczeństwa naszych rodaków wiedzie przez trzy stolice: Berlin, Brukselę i Waszyngton. Tylko tam można nacisnąć zarówno na Mińsk, jak i na Moskwę. Aleksander Łukaszenka słucha tego, co mówią najwięksi gracze polityczni, w tym Putin - powiedział o obecnej sytuacji na Białorusi dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
rozwiń zwiń