X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja przedłuża "spowalnianie" Twittera. Inne serwisy także zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 12:22
Rosyjski państwowy regulator mediów i internetu, urząd Roskomnadzor oznajmił w poniedziałek, że daje Twitterowi więcej czasu na usunięcie zakazanych treści. Serwis nie będzie na razie zablokowany, lecz prędkość jego działania będzie spowolniona do 15 maja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/XanderSt

W komunikacie na Twitterze urząd oświadczył, że serwis w odpowiedzi na jego żądanie usunął "znaczną część zakazanych treści". W związku z tym Roskomnadzor podjął decyzję o nie blokowaniu całkowicie działania serwisu w Rosji. Przedłużone został natomiast (do 15 maja br.) ograniczenie prędkości działania Twittera, które rozpoczęło się 10 marca.

białoruś protest pap 1200.jpg
"Ciosy w demokrację, wolności i prawa człowieka". Smutne święta dla Polaków na Białorusi

Usunięcie zakazanych treści

"Tym samym, firma Twitter otrzymuje dodatkowy czas na usunięcie wszystkich zabronionych treści i sprawienie, by jej działalność była całkowicie zgodna z ustawodawstwem naszego kraju" - oświadczył Roskomnadzor.

Spowalnianie prędkości działania Twittera rozpoczęło się w Rosji po tym, jak Roskomnadzor oskarżył serwis, że nie spełnia jego żądań i nie usuwa materiałów zawierających treści zakazane. Wśród tych materiałów ponad 2,5 tysiąca zawierało "wezwania do nastolatków, by popełniali samobójstwa", 450 materiałów - pornografię dziecięcą, a 149 - informacje na temat zażywania narkotyków - podał wtedy regulator.

Groźba całkowitej blokady

Wiceszef Roskomnadzoru Wadim Subbotin zapowiedział 16 marca, że za miesiąc regulator może całkowicie zablokować działanie Twittera. 23 marca br. urząd przyznał, że Twitter rozpoczął usuwanie niedozwolonych treści, ale w zbyt powolnym tempie. 1 kwietnia władze Roskomnadzoru i Twittera przeprowadziły wspólną wideokonferencję.

nord stream 2 1200.jpg
Mimo sankcji USA nadal trwa budowa Nord Stream 2. Wszystko zależy od kolejnych ruchów Waszyngtonu

Rosyjski regulator nie wyklucza także podobnych działań wobec innych serwisów internetowych, takich jak: Facebook, YouTube i Instagram. Stanie się tak, jeśli te serwisy "również będą naruszać prawo rosyjskie" i nie będą na żądanie Roskomnadzoru usuwać zakazanych materiałów. Równolegle serwisy te są karane grzywnami za nieusuwanie danych.

Grzywny to "jeden kierunek, a drugi kierunek - to środki techniczne, kroki w celu spowolnienia prędkości, których celem jest zmuszenie firm, by przestrzegały prawa rosyjskiego" - oznajmił wówczas Subbotin.

***

Twitter został 2 kwietnia ukarany przez sąd w Moskwie grzywną w wysokości 3,2 mln rubli (ok. 160 tys. zł) za nieusunięcie treści wzywających nieletnich do "uczestnictwa w nielegalnych akcjach". Chodziło prawdopodobnie o wpisy zachęcające do udziału w demonstracjach przeciwko skazaniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

as

Czytaj także

Cenzura internetu w Rosji. Treści niezgodne z rosyjskim prawem będą usuwane

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:09
Od poniedziałku w Rosji obowiązuje prawo zaostrzające cenzurowanie stron internetowych. Administratorzy stron, które mają codziennie półmilionowe audytorium, zostali zobowiązani do usuwania treści niezgodnych z rosyjskim prawem. Według rosyjskiej opozycji, na podstawie tego przepisu władze będą próbowały zablokować publikacje dotyczące ruchów protestacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja spowolniła działanie Twittera. "To blokowanie i tłamszenie wolności słowa"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 00:05
Serwis Twitter wyraził "głębokie zaniepokojenie" spowalnianiem prędkości jego działania w Rosji, uznając to za część tendencji do tłamszenia wolności słowa i dyskusji w internecie. Odrzucił również oskarżenia rosyjskich władz o tolerowanie zakazanych treści.
rozwiń zwiń