X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Indonezja i Timor Wschodni w oku cyklonu Seroja. Rośnie bilans ofiar kataklizmu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 12:34
Według najnowszego bilansu, co najmniej 91 osób zginęło w Indonezji i sąsiednim Timorze Wschodnim w wyniku powodzi i lawin błotnych wywołanych gwałtownymi ulewami przez cyklon Seroja. Są też dziesiątki zaginionych.
Wskutek powodzi, jakie nawiedziły Indonezję i Timor Wschodni, zginęło kilkadziesiąt osób
Wskutek powodzi, jakie nawiedziły Indonezję i Timor Wschodni, zginęło kilkadziesiąt osóbFoto: PAP/EPA/ANTONIO DASIPARU

Projekt bez tytułu.jpg
Chiny: tragiczne zderzenie ciężarówki z autobusem. Wielu zabitych i rannych

Ulewny deszcz i silny wiatr siały spustoszenie na wyspach rozciągających się od Flores w Indonezji po Timor Wschodni. W Indonezji zginęło co najmniej 70 osób, ale, jak informują tamtejsze służby, ta liczba na pewno jeszcze się zmieni. W Timorze Wschodnim potwierdzono 21 ofiar śmiertelnych żywiołu.

Ewakuacja w Timorze Wschodnim

Szef państwowej służby ochrony cywilnej w Timorze Wschodnim, Ismael da Costa Babo,powiedział w poniedziałek, że w 1,3-milionowym Timorze Wschodnim ewakuowano łącznie 1500 osób, które zostały przewiezione do ośrodków w stolicy kraju Dili.

Ulewne deszcze nawiedziły miasta w sobotę wieczór i do tej pory nie ustały. Całkowicie zalany został m.in. pałac prezydencki. Setki ludzi musiały uciekać z domów przed powodzią. Osuwające się błoto zalało kilka miejscowości. Ratownicy próbują dotrzeć do mieszkańców uwięzionych wewnątrz swoich domów, ale ich działania utrudniają silny wiatr i deszcz.

Tragiczny w skutkach tajfun

Powodzie to efekt uderzenia w tej rejony tropikalnego cyklonu Seroja. Wiele rzek i zbiorników wodnych wystąpiło z brzegów, zmuszając tysiące ludzi do ucieczki z zagrożonych terenów - pisze AFP.

pociagi czechy tt 1200.jpg
Czechy: zderzenie dwóch pociągów, lokomotywa stanęła w płomieniach. Nie żyje jedna osoba

W porze deszczowej osunięcia ziemi i gwałtowne powodzie są powszechne na całym archipelagu Azji Południowo-Wschodniej. W styczniu gwałtowne powodzie nawiedziły indonezyjskie miasto Sumedang w zachodniej Jawie, zabijając 40 osób. We wrześniu ubiegłego roku co najmniej 11 osób zginęło w osuwiskach na Borneo.

Ekolodzy biją na alarm

W ocenie ekologów do katastrofy przyczyniły się intensywne wycinki lasów na wyspach należących do Indonezji i w Timorze Wschodnim.

W styczniu br. blisko 40 Indonezyjczyków straciło życie w powodziach, jakie nawiedziły miasto Sumedang na Jawie w prowincji Jawa Zachodnia – przypomina agencja AFP.

***

Blisko polowa mieszkańców 270-milionowej Indonezji, czyli łącznie 125 milionów osób żyje na obszarach, które są w bezpośrednim zagrożeniu osunięciami – szacuje agencja ds. klęsk żywiołowych w Dżakarcie.

as

Czytaj także

Największa od ponad pół wieku powódź w Australii. Ewakuowano tysiące osób

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 10:29
Z powodu największej od ponad pół wieku powodzi na wschodzie Australii ewakuowano ok. 18 tys. osób. Istnieją obawy, że domy będzie musiało opuścić następne 15 tys. ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełom w wyjaśnianiu katastrofy boeinga? Odnaleziono kolejną czarną skrzynkę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 11:29
Odnaleziono drugi rejestrator parametrów lotu, czyli tzw. czarną skrzynkę, maszyny Boeing 737-500 należącej do Sriwijaya Air - informuje indonezyjskie Ministerstwo Transportu. Na początku stycznia samolot wpadł do Morza Jawajskiego.
rozwiń zwiń