X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brutalna interwencja policji w parku w Brukseli. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych i gazu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 01:01
Po tym jak brukselski sąd orzekł, że obostrzenia wprowadzone przez rząd nie mają wystarczającej podstawy prawnej, mieszkańcy tłumnie wyszli na ulice i do parków. Na to ostro zareagowała policja, która użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. 
W Brukseli doszło do starć z policją
W Brukseli doszło do starć z policją Foto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W Brukseli zapanowała wiosenna aura. 20 stopni na plusie w czwartek skłoniło brukselką społeczność do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na terenie publicznego parku Bois de la Cambre w Brukseli zgromadziły się tłumy.

Nie bez znaczenia było zapewne czwartkowe orzeczenie brukselskiego sądu, w którym wykazano, że obostrzenia wprowadzone przez rząd Belgii w związku z pandemią koronawirusa nie mają wystarczającej podstawy prawnej.

Media twierdzą, że orzeczenie sądu daje rządowi dwie możliwości: zniesienie wszystkich obostrzeń, co jest mało prawdopodobne ze względu na obecną sytuację pandemiczną, lub zapewnienie podstawy prawnej dla restrykcji przed upływem 30 dni.

Mimo wyroku sądu, brukselska policja nie zrezygnowała z pilnowania przestrzegania obostrzeń. Dziś to udowodniła. Do rozproszenia ludności użyto armatek wodnych, a także gazu. 

Niezalezna.pl, bartos