X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjski premier ostrzega: luzowanie restrykcji nie może powodować osłabienia czujności

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 22:00
Brytyjski premier Boris Johnson ostrzegł w poniedziałek, że poluzowywanie restrykcji, które nastąpiło, nie może spowodować utraty czujności, bo zagrożenie koronawirusem jeszcze nie minęło.
Boris Johnson
Boris Johnson Foto: Shutterstock/vasilis asvestas

W poniedziałek, w ramach rozpoczętego trzy tygodnie temu wychodzenia z lockdownu, w Anglii poluzowane zostały następne restrykcje. Przestał obowiązywać zakaz wychodzenia z domów bez uzasadnionego powodu, na otwartym powietrzu może się spotykać sześć osób lub członkowie dwóch gospodarstw domowych, dostępne są znów obiekty sportowe na otwartej przestrzeni i mogą odbywać się śluby z udziałem sześciu gości.

johnson johnson szczepionka free shutter 1200 .jpg
Od kiedy szczepionka Johnson & Johnson będzie dostarczana do krajów UE? Znamy datę

- Muszę podkreślić, że tylko dzięki wielomiesięcznym wyrzeczeniom i wysiłkom możemy dziś zrobić ten mały krok ku wolności. I musimy postępować ostrożnie - mówił Johnson podczas konferencji prasowej na Downing Street. Wskazywał, że trzecia fala pandemii w Europie może się odbić także na sytuacji w Wielkiej Brytanii.

- Jest nieuniknione, że w miarę postępów na tej mapie drogowej (do zniesienia restrykcji) będzie więcej zakażeń, nieuchronnie więcej hospitalizacji i niestety więcej zgonów. Musimy więc nadal zdecydowanie budować odporność naszej populacji, budować naszą obronę przed tą falą, kiedy ona nadejdzie - wyjaśnił.

Zarówno on, jak i towarzyszący mu naczelny lekarz Anglii Chris Whitty i główny doradca naukowy Patrick Vallance podkreślali, że postępy w zwalczaniu koronawirusa i luzowanie restrykcji nie mogą prowadzić do utraty czujności, bo łatwo jest zaprzepaścić to, co zostało osiągnięte. Wskazywali, że większość osób, u których teraz wykrywane jest zakażenie, nie została jeszcze zaszczepiona.

Czytaj także:

Podczas konferencji Johnson poinformował o zawarciu umowy z koncernem farmaceutycznym GSK na realizowanie w północno-wschodniej Anglii ostatniej fazy produkcji szczepionki Novavax. Brytyjski rząd już wcześniej zawarł umowę z firmą Novavax na produkcję 60 mln dawek szczepionki na terenie Wielkiej Brytanii, ale do tej pory planowano, że ostatnia faza - wypełnianie fiolek i pakowanie - odbywać się będzie gdzieś w Europie. W związku ze groźbami Unii Europejskiej, że może zablokować eksport szczepionek, brytyjski rząd zdecydował się jednak zawrzeć umowę, dzięki której cała produkcja będzie miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Szczepionka Novavax jeszcze nie została dopuszczona do stosowania ani w Wielkiej Brytanii, ani w UE.

W poniedziałek podano, że w ciągu ostatniej doby wykryto 4654 zakażenia koronawirusem, czyli o ok. 600 mniej niż wynosi średnia z ostatnich siedmiu dni, i zarejestrowano 23 zgony z powodu COVID-19, co jest trzecim najniższym dobowym bilansem od końca września zeszłego roku. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,34 mln zakażeń, z powodu których zmarło 126 615 osób. Do niedzieli włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dostało 30,44 mln osób, czyli 57,8 proc. dorosłej populacji, a obie dawki - prawie 3,7 mln, czyli 7 proc. dorosłych.

Czytaj także

Unijny paszport zdrowotny. Komisarz ds. rynku zapowiada datę wprowadzenia dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:45
- Unia Europejska wprowadzi tzw. paszport zdrowotny od 15 czerwca - poinformował unijny komisarz Thierry Breton w wywiadzie dla francuskich mediów. Dokument ten będzie wymagany, aby móc podróżować pomiędzy krajami członkowskimi.
rozwiń zwiń